Цьогорічні акції від компанії Corteva Agriscience знайшли численних прихильників, зокрема на півдні України. Акція «Розумне рішення: соняшник + фунгіцид» триватиме до 31 липня й передбачає за кожні придбані 50 посівних одиниць насіння соняшнику ТМ Pioneer надання знижки номіналом 6000 грн для придбання фунгіцидів Аканто Плюс® або Танос® за умови їх купівлі на суму від 40 000 грн. Акція «Ефективний захист: отримай комплект розпилювачів за купівлю ЗЗР» триватиме до 31 серпня й передбачає у разі купівлі 10 л гербіциду ГеліантексТМ і 200 л фунгіциду Аканто Плюс® або 120 кг фунгіциду Танос® надання 50 універсальних розпилювачів у подарунок. Розв’язання кількох проблем однією платіжкою – оптимальний спосіб підвищити рентабельність господарства. Сергій Проценко

 Аграрний південь цієї весни був у центрі уваги новинних стрічок. Снігом узимку природа його обділила, дощів навесні теж не було, тому аграріям півдня загрожує посуха. Ви скажете, що таке трапляється часто. Проте подібної нестачі вологи тут не пам’ятають із початку ХХІ століття, а дехто з агрономів-ветеранів каже, що таке зневоднення востаннє спостерігалося за 1940-х років. Хай там як, а зарадити із браком вологи на півдні воліють, зробивши ставку на соняшник. І «квітка сонця» виправдовує сподівання! Щоправда, лише в тих, хто обирає най­якісніший посівний матеріал, дотри­мується технологічної дисципліни й не потрапляє на гачок численних пропозицій сумнівних продуктів від спритних продавців.

Наш співбесідник, головний агроном ТОВ «Україна», що в Більмацькому районі Запорізької області, Сергій Проценко має принципову позицію: використовувати лише якісний посівний матеріал відомих виробників й оригінальні засоби захисту рослин, нехтуючи генериками. Його чималий професійний досвід показує: такий підхід – єдино правильний!

– Які культури на яких ґрунтах і на якій площі вирощуєте?

– Обробляємо 7400 га землі, вирощуємо пшеницю озиму, ячмінь озимий та ярий, ріпак озимий, кукурудзу (здебільшого на зерно, адже тваринництво у нас невелике – маємо трохи поголів’я ВРХ і свиней), соняшник і горох. Крім Запорізької області, господарюємо ще й у Великописарівському районі Сумської області. На Запоріжжі в нас чорноземи, а на Сумщині – супіщані ґрунти.

– На якій площі вирощуєте соняшник?

– Щороку приблизно на площі 2200–2300 га висіваємо «квітку сонця». Повертаємо соняшник на те саме поле, правду кажучи, буває, що й через рік. Це фінансово вигідно. Для нашого регіону соняшник – дуже важлива культура. Вологи в нас обмаль, тому обмежуємо глибокий обробіток, у жодному разі нічого не палимо, приорюємо, загортає­мо рослинні рештки в землю, вносимо мінеральні добрива, підвищуючи родючість ґрунту та сприяючи збільшенню врожайності. Отже, спостерігаємо на наших полях менше хвороб і шкідників, хоча зовсім без них, звісно, не буває.

– Брали участь в акціях від компанії Corteva Agriscience?

– Так, залюбки. Це надзвичайно вигідно, адже, купуючи насіння соняшнику, дістаєш знижку на фунгіцид. Чим більше купуєш посівних одиниць соняшнику, то на більшу знижку під час придбання фунгіциду можеш сподіватися. Ми, зокрема, придбали 501 посівну одиницю соняшнику й 600 л фунгіциду Аканто Плюс® із суттєвою знижкою.

– Як взагалі оцінюєте вигіднійсть акційної пропозиції?

– Як дуже високу, адже це справжній комплексний підхід та оптимізація витрат для господарства. Наша знижка на технологію захисту соняшника склала 60 000 гривень, що дозволило нам значно збільшити обсяги закупівлі Аканто Плюс®, ніж у попередні роки.

– Чимало! Прибуткова пропозиція!

– Так, це виявилася найкраща пропозиція на ринку. Стала в пригоді й інша акція Corteva Agriscience: ми придбали 10 л гербіциду ГеліантексТМ і фунгіцид Аканто Плюс®, а як бонус отримали 50 універсальних розпилювачів.

– Які ваші враження від Аканто Плюс®?

– Позитивні. Цей препарат ефективно протистоїть фомозу, фомопсидозу, альтернаріозу, септоріозу, склеротиніозу, іржі тощо. До того ж Аканто Плюс® подовжує фотосинтетичну активність рослин, а це, своєю чергою, впливає на продуктивність культури. Фунгіцид забезпечує рівномірний захист і оброб­лених частин рослин, і нового приросту, що важливо під час активного розвитку культури. Дворазове внесення (у фазу «зірочки» в нормі 0,75 л/га та на початку цвітіння в такій самій нормі) максимально зберігає врожай соняшнику. З Аканто Плюс® ви врятуєте до 10 ц/га врожайності соняшнику! І, звісно, важливо те, що в оброблених рослин виповненіші кошики з однорідним дозріванням насіння, а також підви­щений відсоток олійності. Отже, дією Аканто Плюс® я як агроном задо­волений!

– Які гібриди соняшнику купували?

– Серед класичних віддав перевагу середньораннім посухостійким гібридам – добре відомому PR64F66, високо­врожайному P64LL125 та новинці P64LL129 (зацікавили стійкість проти 7 рас вовчка, вертицильозу та в’янення прилистків). Серед стійких проти гербіциду Експрес® обрав для себе потужний і популярний гібрид P64LE25, напрочуд стійкий проти кореневого вилягання (під час його вирощування важливо не загущувати посівів), а також хочу спробувати новинку цього сезону P64LE136, що має комбінацію стійкості як проти 7 рас вовчка, так і проти основних листостеблових хвороб, що є дуже актуальним в умовах нашої області та при насиченні сіво­зміни соняшником.

– Якої врожайності можна домогтися, вирощуючи ці гібриди?

– Торік у нас були показники в діапазоні від 36 до 42 ц/га. Погодьтеся: пристойні цифри. Найбільше – 42 ц/га – дав гібрид P64LL129.

– Як довго співпрацюєте з Corteva Agriscience та компаніями, з яких її було утворено?

– Дуже давно. Певно, понад два десятки років. Упродовж цього часу вони пропо­нували на ринку цікаві продукти, які ми залюбки застосовували на своїх полях, одержуючи оптимальні результати.

– Які ще засоби захисту рослин Corteva Agriscience використовуєте на своїх ланах?

– Застосовуємо інноваційний гербіцид для ефективного контролю широкого спектра дводольних бур’янів у посівах зернових колосових культур КвелексТМ (це, власне, новий cтандарт для контро­лю підмаренника чіпкого). Цей препарат ми чи не перші застосували в Запорізь­кій області. Добре нам допомагає проконтролювати широкий спектр хвороб пшениці та ячменю препарат Абруста® – представник новітнього класу SDHI-фунгіцидів. Чудово себе зарекомендував Вареон® – трикомпонентний фунгіцид (діючі речовини – прохлораз, 320 г/л + тебуконазол, 160 г/л + проквіназид, 40 г/л) з ефектом імуномодулюючої дії для професійних програм захисту зернових культур від основи стебла до колоса, що вирізняється тривалим періодом захисної дії – впродовж 5–6 тижнів. Він ефективно працює в регіонах, подіб­них до Запорізької області, де бракує опадів. Вареон® здатен закласти потужні підвалини майбутнього врожаю! Застосовуємо ми й Танос® – фунгіцид №1 проти пероноспорозу соняшнику. Його можна вносити профілактично або на ранніх стадіях інфікування рослин. Одноразове застосування дає змогу зберегти 3–5 ц/га врожайності соняшнику. Для контролю проблемних дводольних видів бур’янів (амброзії полинолистої, лободи білої, нетреби звичайної та ін.) у посівах соняшнику в нашому регіоні ми нещодавно внесли новий гербіцид системної дії ГеліантексТМ. Перші наочні ознаки пригні­чення бур’янів побачили через 1–2 дні після внесення. Підсумовуючи, скажу так: усі ці продукти відповідають нашим вимогам.

– Яке Ваше ставлення до акційних пропозицій від Corteva Agriscience?

– Дуже позитивне. Нині такий час, що ми, сільгоспвиробники, займаємося не стільки вирощуванням культур, скільки агробізнесом. Так я називаю те, що за розумних фінансових витрат прагнемо одержати максимальний урожай. А з продуктами, придбаними згідно акційних пропозицій від Corteva Agriscience, це виходить якнайкраще!

– Чи порадили б ви колегам співпрацю з компанією Corteva Agriscience?

– Так, безумовно. Це вигідно і технологічно, і фінансово (адже на клієнтів Corteva Agriscience чекає чимало вигідних пропозицій). Ми своєю чергою ретельно вивчаємо новинки, що пропонує Corteva Agriscience, випробовуємо на своїх ділянках, з’ясовуючи, чи варті вони використання в товарних посівах. І на підставі одержаної інформації ухвалюємо відповідне рішення. Я є прихильником оригінальних препаратів, а до генериків ставлюся скептично. І такий підхід себе виправдовує! Засоби захисту рослин Corteva Agriscience ми купували в дистриб’ютора, а насіння – напряму, через торгового агента Pioneer. На щастя, затримок постачання через пандемію коронавірусу та карантин, пов’язаний із нею, не було. Все зробили вчасно! Хай яка епідемія вирує, а сіяти треба. А коронавірус ми обов’язково здолаємо!

– Безперечно. Зичу, аби природа все ж таки потішила вас вчасним дощиком.

– Дякую. Щиро сподіваюся на це. Вчасного дощу зичу й колегам – читачам журналу «ЗЕРНО»!

Більше на www.corteva.com.ua

™ ® Торгові марки Dow AgroSciences, DuPont, Pioneer чи їх афілійованих структур або відповідних власників. © 2020 Corteva