Те, що наслідки пандемії майже неможливо прогнозувати – це кліше та банальність. Утім, дарма що світ йде перевертом, і в цій кризі можна побачити аспекти, які допоможуть аграрному сектору країни стати міцнішим.

По-перше, падіння курсу української гривні до долара США допоможе експортерам. По-друге, попит на рослинний білок зростав досі через поширення африканської чуми свиней, а тепер його підштовхнуть ще й додаткові заходи безпеки під час експорту тварин і тваринних продуктів.

Так, коронавірус вимальовується як чималий ризик, що може призвести до глобального зниження цін, надто на олію й олійні культури. Крім того, пандемія точно може ускладнити доступ до добрив і хімікатів.

Ускладнена логістика через кордони може стати проблемою для швидкопсувної продукції.

Проте є один дуже потужний чинник. Вперше за останні роки в Україні буде надлишок сезонних робочих рук, тоді як у сусідів-конкурентів – страшенний дефіцит. Це може стати тим джокером, який дасть змогу деяким секторам агробізнесу одержати від ситуації навіть бенефіт.

У всіх попередніх економічних фінансових кризах сільське господарство завжди залишалося сильним гравцем. Проте справжня майстерність – не зберегти позиції, а завоювати нові плацдарми. Нашим аграріям це точно може бути до снаги.