Pioneer® у прифронтовій зоні: як гарантувати зростання навіть за складних умов


ВІЗИТНА КАРТКА ГОСПОДАРСТВА
Назва: ПП «Агро-Альянс-2007»

Територіальне розташування: Харківська область, колишній Близнюківський, а тепер – Лозівський район.

Земельний банк: 5000 га.

Культури: 2,5 тис. га – соняшник, 2 тис. га – зернові, 500 га –
кукурудза.

Відсоток гібридів Pioneer® на полях соняшнику: 100%.

Відсоток гібридів Pioneer® на полях кукурудзи: 100%.

Гібриди Pioneer®: соняшник PR64F66, P64LP130, P64LE25;
кукурудза P8816, P9074.

Технологія обробітку ґрунту: розпушування.

АНТИКРИЗОВЕ НАСІННЯ

Розповідає головний агроном ПП «Агро-Альянс-2007» Сергій Геєць:

Наші поля межують з Донецькою областю, а деякі навіть розташовані на її території. І канонада, і обстріли окремих ділянок – це, на жаль, постійне тло. Попри це, навесні ми посіяли скрізь і вчасно, в оптимальний термін.

Партнери з Corteva Agriscience не підвели – вчасно поставили насіння Pioneer®. Один гібрид кукурудзи не змогли привезти, проте допомогли підібрати інший, також вчасно розв’язували всі логістичні питання.

Наші території і до війни належали до зони ризикованого землеробства: нестача вологи, постійні посухи, спека. Тож ми здавна знаємо, що за таких умов лише соняшник бренду Pioneer® компанії Corteva Agriscience проде­-
монструє гарантований результат. Тому насіння Pioneer® сіємо років із вісім. Цього сезону висіяли переважно три гібриди: посухостійкий PR64F66, із гене­тичною стійкістю проти нових рас вовчка за технологією Pioneer Protector®; P64LE25 – для гербіцидної технології ExpressSun® і P64LP130 – для технології Clearfield® Plus.

Що ж до кукурудзи, то сіяли надійний P8816 і високоврожайний P9074.

Технологічно не всі операції вдалося виконати, вийшов такий собі кризовий мінімальний варіант. Додаткової обробки гербіцидами не проводили, добрив під час вегетації не вносили. Подекуди мали шкідників.

Дронами не можна було користуватися, а пускати самохідну техніку по високих рослинах – марна справа.

Стикнулися і з новою для нас хворобою. Ідентифікувати її допомогли саме представники Pioneer®, про­вівши лабораторний аналіз, – це була біла іржа. На щастя, спостерігалися лише поодинокі випадки, масового ураження не було. Часом виникає потреба в додатковій експертній думці, а Торговий агент з продажу насіння Pioneer® не лише регулярно оглядає наші поля та дає поради, а й дуже часто приїздить позапланово. Адже вкрай важливо вчасно помітити проблему та запобігти їй. Тож надійний кваліфікований супровід – неабиякий чинник успіху.

Поки що через дощі соняшник змогли зібрати лише на гірших наших ділянках. Проте навіть там урожайність сягає 25 ц/га. Думаю, загальні показники будуть вищими. Тобто генетика Pioneer® показала себе і за таких умов.

Кукурудза для нашої зони не найкраща культура. Ми ще не збирали її, проте, гадаю, показник не буде меншим за 5–6 т/га. Варто зазначити, що середня урожайність кукурудзи на Харківщині 4–5 т/га.

Дехто вважає, що за умов недотримання технології, нестачі добрив немає сенсу купувати гарне насіння. Я глибоко переконаний, що це помилкова думка. Саме насіння – це 80% успіху. Хоч як це банально, але що посієш, те й збиратимеш. Саме генетична гнучкість і стійкість Pioneer® дають змогу безболісно долати кризові ситуації.

Тож з огляду на продемонстровану надійність наступного сезону ми майже нічого не змінюватимемо. Лише додамо гібрид соняшнику P64LL129, який обіцяє високу врожайність навіть за посухи.

За можливості не відхилятимемося від традиційної для нас технології, адже лише при дотриманні всіх вимог можна сподіватися на високі врожаї.

Зараз працюємо за екстремальних умов. На поля прилітають снаряди, тож регулярно викликаємо ДСНС, що оглядає й дезактивує їх, ліквідовує загрозу. Наші механізатори – справж-
­ні герої, вони розуміють, що фактично працюють на економічному фронті. Зараз, коли всі дізналися про успіхи ЗСУ, люди дуже натхненні, в них немов крила ви­росли.

На жаль, маємо дефіцит кваліфікованих кадрів. Він відчувався і до війни, зараз же 10–15% фахівців пішли до війська. Також є проблеми з реалізацією врожаю за вигідною ціною та з розрахунками.

Чи відчуваємо, що ми на фронті? Так, адже ми тримали і продовжуємо тримати економічний фронт, ми – важлива складова стабільності в країні. Також допомагаємо ЗСУ – даємо машини, необхідні матеріали.

Добре, що компанія Corteva розділяє наші цінності та демонструє підтримку українських фермерів, покинувши російський ринок і залишаючись тільки з Україною. 


ЩО БІЛЬШЕ РИЗИКІВ, ТО ВАЖЛИВІША СТАБІЛЬНІСТЬ

Максим Дикань, Торговий агент з продажу насіння Pioneer®:

– З ПП «Агро-Альянс-2007» співпрацюю вже три роки, відтоді як Pioneer® перейшов на прямі продажі. Однак і до того господарство мало досвід роботи з насінням цього бренду. Я добре знаю землі, на яких хазяйнує підприємство, адже народився і виріс у цьому районі.

Разом ми обираємо гібриди, які підходять під умови кожного поля, під конкретні техніку й технологію.

Цього року планували закласти демоділянки на полях ПП «Агро-Альянс-2007», однак війна завадила. Проте плани залишаються – інтерес до цієї роботи дуже великий.

Варто зауважити, що я, як Торговий агент, не ставлю за мету сам лише продаж насіння, яке забезпечить господарству прибуток на один сезон. Працюємо комплексно, дивимося на ситуацію в довгостроковій перспективі. Саме тому, наприклад, продаємо кукурудзу, яку в нашому регіоні сіють здебільшого для того, щоб дотримуватися правильної сівозміни. Ми прагнемо, щоб господарство вибудовувало стратегію довгострокового збагачення.

Знаєте, що допомогло Pioneer® показати себе надійним парт­нером для аграріїв і навіть за умов війни, обстрілів, логіс­тичного хаосу та ще безлічі чинників, які неможливо було спрогнозувати, вчасно поставити насіння для посівної – іноді фактично до зони бойових дій? Те, що Pioneer® завжди орієнтувався на надійність. Насіння намагаємося постачати якнайшвидше, позбавляючи фермерів зайвого клопоту. Тому 70–80% насіння було на складах аграріїв ще до початку війни. Так, інколи доводилося працювати з коліс, але всі зобов’я­зання ми виконали вчасно.

Проблем було чимало: перевізники не хотіли їхати до кордону з Донецькою областю, військові вимагали не сіяти високі культури вздовж доріг, заборонили вико­ристання дронів, катастрофічно бракувало пального. Обсяг технологічної допомоги, яку ми планували надати господарствам, відчутно знизився. Проте зросла вага особистої експертизи. Як кажуть фермери: «Одна голова добре, а з тобою краще».

Також суттєву роль відіграє стабільність генетики Pioneer®. Харківська область дуже ризикована для землеробства. Ріпак у нас вимерзає, соя не росте. Аграрії роблять ставку на зернові та соняшник. І тут надважливо допомогти їм отримати врожайність.

Pioneer® уможливлює вибір гібридів, здатних опиратися кліматичній нестабільності та наділених технологічним люфтом. Поточний сезон це засвідчив.

Чи можна зекономити, вдаючись до дешевших технологій та насіння? Навряд чи. Що більше ризиків, то більше важать стабільність і гарантія високих врожаїв. Тож аграрії не пла­нують змінювати технології чи відмовлятися від гібридів Pioneer®. Адже останні забезпечують те, що нині найпотріб­ніше, – впевненість. Неякісне насіння не лише може спричинити втрати – воно може знівечити землю, посприяти спалахам хвороб тощо.

Для наших клієнтів, які щодня стикаються з людським горем, вкрай важливо, що Corteva Agriscience заявила про вихід з російського ринку. Думаю, толерант­ність до тих, хто цього не зробив, буде дуже низькою.

Нині контрактуємо насіння на наступну весну – завжди робимо це якнайшвидше, щоб фермери почувалися впевнено і вже в січні – лютому отримали насіння.

Pioneer® завжди йде назустріч своїм партнерам!


Більше на www.pioneer.ua

™ ® Торгові марки Corteva Agriscience та її афілійованих
структур. ©2022 Corteva.