Уже скоро розпочнеться новий сільськогосподарський сезон, а з ним і нові турботи щодо підготовки до посіву ранніх, а потім і пізніх ярих культур. Оскільки погода щороку вносить свої корективи у цей процес, доводиться швидко змінювати плани та ухвалювати нові рішення, особливо це стосується початку посівної кампанії. Адже зволікання з сівбою може коштувати фермеру дружніх сходів. Про­те, в гонитві за вологою агрономи часто припускаються декількох помилок.

 

Проблеми з посівом ярих

Що стосується ранніх ярих культур: досить часто весняний обробіток ґрунту та посів проводиться у фізіологічно нестиглий ґрунт. Як наслідок, маємо переущільнення посівного шару, подовження періоду появи сходів та погіршення їх якості.

Щодо пізніх ярих: основною помилкою є передчасний посів у холодний ґрунт. Це пов’язано з побоюваннями аграріїв втратити вологу з часом та нестачею посівної техніки. Такий поспіх зумовлює потрапляння насінини в несприятливе середовище, і замість швидкого запус­ку фізіологічних процесів, поживні речовини з ендо­сперму починають витрачатися на боротьбу зі стресом. Як наслідок, отримуємо нерівномірні сходи з деформованими рослинами.

 

Обробка насіння – ефективний інструмент у боротьбі за врожай

Вплинути на несприятливі погодні умови ми не можемо, проте цілком здатні допомогти насінню боротися з ними. Адже саме в насінні зберігається найвищий генетичний потенціал. І від нас залежить, яку його частину рослина зможе реалізувати. Одним із найефек­тивніших інструментів для цього є передпосівна обробка насіння стимуляторами. Ті, хто їх використовують, отримують високий урожай незалежно від погодних умов, а інші втрачають потенціал своїх рослин.

 

Причини втрат потенціалу

До моменту сівби, насіння перебуває у стані спокою, який зумовлений накопиченням абс­цизової кислоти (гормону сну). Для проростання рівень останнього знижується, поступаючись гібереліну та ауксину. Проте за несприятливих умов ці гормональні зміни не відбуваються або проходять повільно. Як наслідок, період проростання насіння подов­жується, а сходи з’являються нерівномірними та слабкими. У таких випадках насінню необ­хідні зовнішні джерела гормонів росту та поділу ауксину, гіберелової кислоти та цитокініну. Ці гормони в оптимальному співвідношенні створюють гормональний баланс, необхідний для швидкого проростання.

 

Stimulate, Bioforge та Fast Start – знаряддя боротьби за врожай

Спеціально для підтримання гормонального балансу в насінні, забезпечення активного старту, попередження та боротьби зі стресами фахівцями компанії Stoller були розроблені особливі рішення для передпосівної обробки: Stimulate, Bioforge та Fast Start.

Bioforge — одна з найіноваційніших розробок компанії Stoller. Це антистресант, що застосовується для посилення росту і підвищення стійкості проти несприятливих чинників. В основі продукту –
N,N’ диформіл сечовина, що сприяє зниженню синтезу етилену та блокуванню вільних радикалів, утворених у рослинах як відповідь на дію стресу. Також цей препарат виявляє дію на експресію генів задіяних у стійкості рослин проти стресових чинників.

Ще одним ефективним знаряддям у боротьбі за врожай є препарат Stimulate. Оптималь­не співвідношення ключових гормонів цитокініну, ауксину та гібереліну забезпечує швидке проростання, активний ріст коренів та вегетативної маси, а також підтримання гормонального балансу рослин.

Ще одним ефективним знаряддям у боротьбі за врожай є препарат Stimulate.

Препарат Fast Start є унікальним рішенням саме для зернових культур. Завдяки поєднанню кофакторів синтезу гормонів, вільних амінокислот та фульвових кислот цей продукт активує розвиток рослин на ранніх фазах, сприяє білковому обміну, цілісності клітинної мембрани та розподілу енергії. Препарат забезпечує найкращі умови для активного старту, зупиняє період спокою насіння та стимулює чинники росту.

На сьогодні можна сміливо стверджувати, що продукти Stimulate, Bioforge та Fast Start є універсальними рішеннями для захисту насіння від дії стресів, нормалізації фізіологічних процесів та підвищення стійкості проростків проти несприятливих чинників навколишнього середовища.

Рішення за вами!

Пам’ятайте, майбутній урожай починає формуватися у вашій свідомості та залежить від ваших рішень: йти в ногу з часом, використовуючи передові світові технології вирощування культур, чи залишатися на одному місці.

Гарних вам урожаїв!

Галина Павленко

Stoller