Контроль і ліквідація загроз за допомогою Джаванто, КС – нового інсектициду з акарицидною дією від IFAGRI

Рік обіцяє бути соєвим – суттєве збільшення посівів цієї культури стало реакцією аграріїв на експортну кризу. Проте ця зміна пріоритетів вимагає ретельної уваги до технологічних нюансів – й інсектицидно-акарицидний захист може стати серйозним викликом непередбачуваного сезону.

Чому ми говоримо про сою, а тримаємо в голові кукурудзу?

М’які погодні умови цієї зими, наявні резервуатори, де перезимували шкідники, відсутність абіотичних чинників, які б стримували їх розвиток, – усе це змушує аграріїв очікувати навалу шкідників. Деякі з них уже активні, а ми не в змозі їх ефективно контролювати через погодні умови. Техніка не може вчасно заходити в поля для контролю шкідників. Багатьом фермерам доведеться проводити внесення на пізніших етапах, коли вже йтиметься не про профілактику, а про усунення загрози знищення рослин.

Цікаве спостереження – протягом останніх п’яти років зростає негативний вплив рослиноїдних кліщів, які стали вже більшими поліфагами. Вони суттєво шкодять новим для себе культурам, зокрема соняшнику, кукурудзі та зерновим. Тому захист сої від кліщів за допомогою препарату Джаванто, КС – це не прос­то заходи для убезпечення цьогорічного врожаю, а також питання зменшення загроз для наступних культур, адже соя може виступати резервуаром популяції шкідників у сівозміні.

Рослиноїдні кліщі на кукурудзі та соняшнику – все ще недооцінена в Україні загроза. Однак ті, хто якісно моніторить свої посіви, відмічали спалахи чисельності кліщів на кукурудзі, пшениці та соняшнику вже кілька років поспіль.

Довготривалий захист – менше обприскувань, більша економія

Джаванто, КС – це поєднання двох діючих речовин, спіротетрамату (100 г/л) й абамектину (20 г/л). Спіротетрамат – відносно нова речовина з унікальним механізмом дії, що активно та швидко переміщується по всій рослині. Він може слугувати чудовим захисником, запобігати розвитку шкідників, гарантувати довготривалу дію та надійний захист приросту нових листків, пагонів.

Компанія IFAGRI, постачальник препарату Джаванто, КС, та компанія «Ерідон» пропонують високоякісні постпатентні препарати. IFAGRI шукає нові рішення, комбінації та поєднання – тому спіротетрамат доповнюється давно відомим й ефективним абамектином, що здатен контролювати вже наявну проблематику, швидко зни­щуючи популяцію шкідників.

Джаванто, КС – препарат широкого спектра дії проти сисних шкідників, зокрема приховано-живучих. Для сої це переважно попелиці, павутинний кліщ, клопи, трипси, які також останнім часом розширюють свій раціон. Для яблуні – кліщі, медяниця, попелиці, щитівка тощо. Для томатів – попелиці та трипси.

Ми рекомендуємо в жодному разі не зменшувати рекомендовану норму витрати препарату. Це надзвичайно важливо для запобігання утворення резистентних рас шкідників. Найкраща стратегія – чергувати препарат з акарицидами та інсектицидами з інших хімічних груп. Утім, комбінація в Джаванто, КС двох принципово різних діючих речовин також допомагає досить ефективно проводити два обприскування за сезон одним препаратом.

Для підсилення ефективності варто використовувати Джаванто, КС у поєднанні з мультифункціональним ад’ювантом МультиМастр разом із органо-силіконовим прилипачем Сіліксан 106. Ця комбінація гарантує належне змочування, проникнення та засвоєння препарату рослиною. Звісно, ми рекомендуємо застосовувати робочий розчин Джаванто, КС вранці, ввечері або в похмуру погоду, за температури не вище +25°С.

Джаванто, КС – надійний та гнучкий сучасний інструмент. Поєднуйте його з вчасним та ретельним моніторингом шкідників – і ви впевнено захистите свій врожай і прибуток!

Євген Черненко, заступник керівника відділу технологічної підтримки компанії «Ерідон»,

тел.: 0503739524