Стратегія і тактика регіонального дилерства

Ігор Павлович Рудник, перший заступник директора ТОВ «Компанія ЛАН»

Між виробником сільгосптехніки та аграрієм є ланка, без якої технічне забезпечення сільгоспвиробництва просто неможливе.

Виробник не буде панькатися з власником придбаного трактора чи агрегату, навчаючи його, здійснюючи гарантійне та позагарантійне обслуговування, не впроваджуватиме нові технології, не призвичаюватиме комбайн чи сівалку до конкретного поля. Цю роботу візьме на себе дилер, який потрібен виробникові й для зворотного зв’язку з аграрієм.

Хороший дилер – це передусім відповідальність, наявність потужної матеріальної бази та висококваліфікованого персоналу. Мені доводилося не раз бувати на аграрних тусовках у західних регіонах, де цікавився, звідки фермери беруть техніку та як її обслуговують. Найчастіше доводилося чути слова: «Компанія ЛАН». Вони навіть стали виконувати роль синоніма ефективного розв’язання технічних проб­лем. Поклав собі обов’язково познайомитися з цією компанією. Така нагода незабаром випала.

– Ми поступово розвиваємося і наближаємося до стандартів, яких від нас вимагає наш ключовий партнер – компанія CLAAS. Збудували сучасний дилерський центр у Хмельницькій області, який вже працює 2,5 роки. У Львівській області 2022-го спорудили центр, роботи почали ще до війни: розробили проєкти, заклали фундаменти й після невеликої паузи вирішили його таки добудувати, бо якщо дійшли до певного моменту, то треба рухатися далі – й 1 жовтня ввели об’єкт в експлуатацію. Стандарти CLAAS – це достатня територія, щоб облаштувати оглядові майданчики, склади запасних частин, офісне приміщення з шоурумом, класами для навчання та переговорів, високоякісний сервіс. У Львові й у Хмельницькому ви зможете побачити зразки машин усіх брендів, з якими співпрацюємо, окрім Claas, це Bednar, Amazone, Lemken, Mzuri, HOUSEHAM, OPALL-AGRI. Реалізуємо та обслуговуємо також обладнання для тваринництва – доїльні зали, холодильники, машини та системи для гноєвидалення тощо, – розповідає перший заступник директора ТОВ «Компанія ЛАН» Ігор Павлович Рудник.

Які ж моделі були зірковими цього сезону? Зазвичай у регіоні високий попит мають комбайни Lexion, але цьогоріч топмоделлю став Lexion 8700 TERRA TRAC, яких продали понад десяток, попри те, що ціна досить кусюча – понад пів мільйона євро. На наступний рік чимало аграріїв також оформили замовлення на цю машину. Орієнтація на Terra Trac – це тенденція, пов’язана з прагненням аграріїв максимально запобігти ущільненню ґрунту. Це гусеничне задоволення – дещо дорожче за колісний варіант, але, за відгуками сільгоспвиробників, повністю себе виправдовує та дуже швидко окуповує.

Ґрунтово-кліматичні умови регіону завжди накладали відбиток на вибір техніки. Однак зміщення кліматичних зон все більше й більше нівелює різницю між ними. В західних регіонах сьогодні успішно вирощують соняшник і кукурудзу. Сьогодні аграрію, котрий збирає по 10–12 т/га кукурудзи, подавай машину, в якої мінімум 570 к. с., із великим бункером, щоб максимально збільшити тривалість роботи в полі. Словом, «Компанія ЛАН», запропонувавши аграріям Lexion 8700, поцілила в самісіньке яблучко.

Шоурум – це своєрідний індикатор попиту сільгосптехніки на певний період сезону. Наприклад, у Хмельницьку сьогодні можна побачити трактор CLAAS ARION 640 та новий самохідний обприскувач Pantera Amazone 4504HV. Це унікальна машина, яку можна назвати своєрідним трансформером, бо має здатність гідравлічно змінювати кліренс і ширину колії до 3,2 м. Обприскувач – наприклад, John Deere, Pantera легко підлаштовується під ширину колії, на якій той працює. Обприскувачі – це зброя, з котрою аграрій вступить у бій зі шкідниками та хворобами ще до початку сівби. ТОВ «Компанія ЛАН» може запропонувати агрегати на будь-які смаки та фінансові можливості: причіпні обприскувачі Amazone з обсягом бака від 3 до 11 тис. л, зі штангами до 40 м із можливістю пофорсункового відключення, з можливістю працювати з КАС та за картографією поля.

Потреби посівного сектору закриває той самий Amazone спільно з не менш зірковим брендом Bednar. Обидва пропонують широкий спектр пневматичних і механічних сівалок для зернових та технічних культур із чудовими характеристиками. В ґрунто­обробці чеські агрегати Bednar просто неперевершені. Принаймні в західних регіонах вони мають найвищий рейтинг в аграріїв.

ТОВ «Компанія ЛАН» може запропонувати широкий вибір передпосівних культиваторів від 3 до 18 м, хоча найпопулярніші з них 6–8–10 м для тракторів 200–300 к. с., а також – глибокорозпушувачі, причіпні, навіс­ні, з дисковими батареями й з можливістю внесення сухих і рідких добрив, дискові борони, лущильники, мульчувачі для обробки стерні та міжрядні культиватори.

«У наших регіонах господарюють фермери, які мають від 50 га і більше, й кожному з них можемо запропонувати свій товар під будь-яку технологію», – говорить Ігор Павлович.

Вісімнадцять років на ринку – особлива цінність, такою може похвалитися не кожна компанія. Особливо гарячими були перші тижні війни. Головний склад компанії Claas, розташований у Броварах, довелося закрити та тимчасово обладнати на базі ТОВ «Компанія ЛАН».

З’явилося таке нове поняття, як експрес-поставки: до Європи двічі на тиждень прямували автопоїзди-шатли, довелося контролювати розмитнення, перевантаження, доставку клієнтам. Усе намагалися робити максимально оперативно. В будь-якому разі клієнти не відчули тривалих затримок, які зашкодили б виробничому процесу.

Запасні частини – це, можна сказати, кров сервісного обслуговування. Тож сервісних інженерів можна назвати технічними лікарями або хірургами, які точно діагностують і швидко та якісно проводять операції з технічного обслуговування машин. 30 мобільних бригад в режимі 24/7 постійно курсують між базою та клієнтами, реагуючи на поломку чи виїжджаючи на планове ТО.

Співпраця з компанією Claas вивела сервісне обслуговування на новий технічний рівень. Усе більше клієнтів погоджуються на те, аби трактори та комбайни, які вони купують, були обладнані системою telematics, що дає змогу віддалено стежити за всіма параметрами роботи машини: маршрут, витрати пального, врожайність, стан механізмів. Завдяки цьому поломку можна попередити, а якщо вона й сталася – її причини можна встановити на віддалі. Тож сервісні інженери їдуть лише один раз і вже для того, аби усунути неполадку. Економія часу та ресурсів прос­то колосальна.

«Компанія ЛАН» – одна з небагатьох дилерських компаній, котра переймається технологічним рівнем регіо­нів, де працює. Чим більше буде в господарствах висококваліфікованих агрономів та інженерів, навчених на сучасних зразках техніки, тим благодатнішою стане ця територія для впровадження нових технологій. Компанія уклала угоду про спів­працю з Львівським університетом природокористування у Дублянах, Кам’янець-Подільським та Хмельницьким аграрними університетами, Тернопільським технічним університетом. Допомогли цим закладам обладнати навчальні класи та технічні лабораторії, надали зразки сучасної техніки. Зі студентами проводять тренінги та практичні заняття, їх беруть на практику, стажування, потім пропонують роботу.

Працівники ТОВ «Компанія ЛАН» мають кваліфікацію викладачів, позаяк пройшли сертифіковану підготовку безпосередньо на заводах-виробниках. Окрім цього, сервісні інженери періодично підвищують свою кваліфікацію в академії Claas Україна.

«Слава Богу, нинішній фінансовий рік закінчився, причому доволі успішно. Розпочинається новий, який сподіваємося пройти, враховую­чи унікальний досвід минулого», – підсумовує Ігор Павлович. 

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОМПАНІЯ ЛАН»

46400 м. Тернопіль,вул. С. Будного, 4а | office@lanclaas.com.ua | +38 (0352) 25 44 35; +38 (050) 434 10 50