За даними Держстату, за дев’ять місяців 2018 року інвестиції в український АПК сягнули понад 60 млрд грн. Половина з цих коштів була спрямована на реалізацію проектів у тваринництві, зокрема на будівництво ферм для вирощування великої рогатої худоби та свинокомплексів. Зважаючи на стрімкий ріст обсягів виробництва, експорту зерна та плодоовочевої продукції, значну частину з цих коштів аграрії змушені були вкладати в будівництво елеваторів, фрукто- та овочесховищ та інших об’єктів логістики, інфраструктурних споруд. Звісно, сільгоспвиробники, аби реалізувати свої задуми, шукають найоптимальніші варіанти, які можуть забезпечити надійність, швидкість, прийнятну вартість будівництва. І тут їм не обійтися без залізобетонних конструкцій, виготовлених із бетону ПБГ «Ковальська», які впродовж останніх дванадцяти років якнайкраще себе зарекомендували на будівельному ринку України.

 

Міцність і точність

Що має знати клієнт про співпрацю з «Ковальською»? По-перше, про потужний потенціал групи: в її складі – 9 заводів, 30 цехів, 28 бетонозмішувальних вузлів. Річна потужність вироб­ницт­ва індивідуальних залізобетонних конструкцій перевищує 200 тис. куб. м. Група почала розвивати цей напрям понад 12 років тому і відтоді реалізувала більше як 200 різних за призначенням та масштабом проектів у всіх регіонах України. По-друге, аграрія має впевнити у високій якості продукції сучасне обладнання світового рівня, яким оснащені всі виробничі підрозділи. По-третє, клієнта має зацікавити власний транспортний парк, що доставляє продукцію (зокрема негабаритну) на об’єкт. По-четвер­те, не можна не звернути увагу на досвід та високий професіоналізм спеціалістів-проектувальників ПБГ «Ковальська».

2012 року компанія заснувала Інноваційно-технологічний центр – структуру з розробки нових рецептур бетонів та контролю їхньої якості. Ква­л­і­фікований персонал ІТЦ застосовує індивідуальний підхід при підборі рецептур бетонних сумішей для конструкцій різних рівнів складності за будь-яких умов експлуатації. Одна з функцій центру – повний технологічний супровід при впровадженні нових розробок на об’єктах будівництва. 2014 року було створено проект­но-технічний відділ із розробки нових конструкцій, які потім виготов­ляються на одному із заводів ПБГ. Окрім серійної про­дукції, проектувальники «Ковальської» створюють індивідуальні залізобетонні конструкції.

Попит на послуги проектного відділу постійно зростає. 2018 року з клієнтами обговорювалося близько 200 замовлень щодо створення конструкцій. Спеціалісти консультували клієнтів, надавали комерційні пропозиції, розробляли проекти. В ре­зуль­таті за рік було зведено понад 30 об’єктів із ЗБК. 2019-й обіцяє бути ще продуктивнішим – уже зараз у роботі понад 30 проектів. Один із них – комплекс споруд деревообробного підприємства площею 21 тис. кв. м, для зведення каркасу якого були ухвалені унікальні рішення, що не мають аналогів в Україні.

Високий попит на індивідуальні ЗБК зумовлений їхніми вагомими перевагами перед іншими технологіями будівництва. Вони полягають у швидкості та простоті мон­тажу; скороченні термінів будівництва і трудовитрат; нижчій вартості порівняно з альтернативами; у можливості вести будівництво за низьких температур; вищій вогнестійкості без додаткових спеціальних заходів; довільному, потрібному для конкретного випадку, плануванні площі каркасної споруди; економії витратних матеріалів завдяки індивідуальному підходу при розрахунках; відсутності електрозварювальних робіт; відсутності потреби в додатковій обробці залізобетонних елементів каркасу; низьких витратах на підтримку технічного стану споруди впродовж її експлуатації.

 

Обличчям до агросектору

Першою залізобетонною конструкцією, спроектованою групою для АПК, стала напіврама типу «ключка». Ця конструкція і досі актуальна. З її допомогою в найкоротші строки та за помірні капіталовкладення можна звести сучасний тваринний комплекс зі стандартними або спро­ек­тованими індивідуально під замовника габаритами. Роботи проходять у шість етапів: встановлення фундаментних стаканів; монтаж залізобетонних стійок торцевого фахверка; монтаж залізобетонних рам – «ключок»,  прогоном у 21 м та за замовленням клієнта по індивідуальному проекту до 34 м; монтаж залізобетонних прогонів покриття; монтаж залізобетонних рандбалок (фундаментних балок): монтаж покриття та стінових панелей.

За замовленням клієнта можна також запроектувати та виконати монтаж конструкції сільськогосподарсь­кого призначення, в якій у ролі несучого каркаса виступатимуть залізобетонні колони і балки перекриття та покриття. «Ковальська», на додачу до згаданих переваг, гарантує високу якість, міцність, стійкість до корозії чи агресивного середовища.

2019 року «Ковальська» виводить на ринок три новинки для агросектору – решітчасту підлогу для приміщень тваринництва, збірний об’ємний гладкий елемент стін елеватора та блоки для влаштування силосних ям. До речі, конструкція останніх на сьогодні не має аналогів в Україні. Вивчивши досвід будівельників з Німеччини, «Ковальська» розробила проект зберігання подрібнених продуктів рослинництва (силосу) в спе­ціаль­них траншеях згідно з європейськими вимогами. Ця технологія, якої давно потребувало тваринництво, за всіма показниками значно вигідніша порівняно з аналогами, виготовленими з металу та бетону. Ущільнений силос у розвинених країнах Європи використовують під час будівництва біогазових установок. Тому вона, безумовно, зацікавить аграрні компанії, які проек­тують БГУ в Україні.

Поза конкуренцією

Під час проектування будівель сільськогосподарського призначення «Ковальська» особливу увагу приділяє складу бетону конструкцій, оскільки вони найчастіше перебувають під безпосереднім впливом агресивних середовищ, серед яких продукти життє­діяльності тварин, хімічні процеси в рослинних продуктах, різного роду хімічні сполучення. Один із продуктів «Ковальської» – решітчаста підлога для корівників та свинарників. Його перевага – ретельно підібраний склад бетону, стійкого до корозії. А застосування армованого залізобетону забезпечує високу міцність та зносостійкість навіть при великих навантаженнях.

Якісні матеріали, унікальні проектні рішення під будь-які цілі, контроль якості, комплексне обслуговування, включаючи доставку конструкцій на об’єкт за бажанням клієнта, робить ЗБК від «Ковальської» недосяжними для конкурентів. Окрім безпосередньо виконання проектних розрахунків та розробки технічної документації, паралельно з проектуванням проводиться також ретельна кошторисна робота. В умовах нестабільної економічної ситуації в країні оптимізація витратних матеріалів, розрахунок вартості виробів та конструкцій для пошуку можливостей зниження вартості, дослідження ринку тощо – також важлива складова комплексного підходу «Ковальської» до клієнта.

«Регулярно замовляючи товарний бетон від «Ковальської» з 2009 року та конструктивний залізобетон з 2011-го, ми оцінили переваги комплексного підходу, який може забезпечити Група завдяки власному транспортному парку, – говорить генеральний директор ТОВ «Будстальмонтаж» Юрій Тьолушкін. – Будуючи об’єкти різного призначення по всій території України (сховища, складські приміщення, торговельні центри), ми нерідко стикаємося з ситуацією, коли необхідно доставити на об’єкт сотні, а іноді й тисячі різних за габаритами та вагою елементів ЗБК, у певній послідовності. В парку «Ковальської» є спеціалізована техніка для різних видів продукції, зокрема довгомірної. Найбільшим перевезеним елементом стала 24-метрова балка. Щоб забезпечити своєчасну і надійну доставку на будів­ництво, ми разом з керів­ником проекту від «Ковальської» складаємо графік доставки конструкцій за потрібною номенклатурою і перебуваємо на постійному оперативному зв’язку, завжди впевнені у своєчасності дос­тавки замовлення. Комплекс­ний підхід дає змогу оптимально завантажити машини, запланувати терміни роботи транспорту, впевнено контролювати етапи будівництва і завершувати його в строк».

 

З питань замовлення
та консультації звертайтеся:

066 960 02 96

[email protected]

www.kovalska.com