PrintВласноруч розроблена та доведена до досконалості техніка фірми Horsch базується на конструкторській думці практика, обкатці на тисячах гектарів та економічності. Лише коротка презентація кожного з агрегатів Horsch, а це, близько десятка різних машин, зайняла на Дні поля годину часу. Це й Terrano – компактний універсальний культиватор для всіх типів грунтів, культиватор Tiger різних моделей AS, LT і MT, дискова борона Joker, унівесальні посівні комплекси Pronto різної ширини захвату, прості у використанні, надійні універсальні сівалки, а також бункер-перевантажувач Titan UW 34(Опубликовано в № 07.2010 г.)

День поля в с.Полковниче Київської області, проведений 24 червня компанією Ropa та її партнерами, компаніями Horsch, Stefes, Strube та Claas, для багатьох аграріїв запам’ятався енергійним чоловіком середніх років, котрий із типово фермерськими міркуваннями розповідав про перспективи врожаю, ціни на зернові, проблеми вирощування цукрового буряку, кукурудзи та ріпаку. Цього чоловіка звати Міхаель Хорш – фермер, відомий в багатьох країнах ЄС, де в нього не багато не мало, а близько 20 тис. га землі. Хорш не лише вирощує сільгоспкультури, він ще й сам для себе виробляє техніку, зокрема грунтообробні агрегати та сівалки. Техніка проходить обкатку на багатьох тисячах гектарів, перш ніж агрегат можна назвати повністю готовим до використання. Але техніка Horsch не користувалася такою б популярністю, якби Міхаель Хорш не робив ставку на нові технології, з особливою увагою на економію ресурсів. В результаті сівалка чи культиватор від Horsch – це інструмент для тих практиків, які звикли рахувати кожен кілограм добрив, кожний літр ДП, а особливо котрі звикли цінувати кожну хвилину свого часу.
Лише коротка презентація кожного з агрегатів Horsch, а це, близько десятка різних машин, зайняла на Дні поля годину часу. Це й Terrano – компактний універсальний культиватор для всіх типів грунтів, культиватор Tiger різних моделей AS, LT і MT, дискова борона Joker, унівесальні посівні комплекси Pronto різної ширини захвату, прості у використанні, надійні універсальні сівалки, а також бункер-перевантажувач Titan UW 34. Особливу увагу Міхаель Хорш зосередив на грунтообробних агрегатах Focus та Tiger.
Horsch Focus – це рядковий культиватор з системою внесення добрив. Культиватор розпушує землю на глибину до 35 см і лише в тому місці, де в майбутньому пролягатимуть рядки посіву. Ширина проходження лап регульована, 37,5, 70 або 75 см. Цілі цього знаряддя – заощадити на дизпаливі (за рахунок меншого навантаження на трактор) та добривах (точне внесення), скоротити час обробітку грунту та зменшити ерозію грунту. В разі потреби агрегат може поєднуватись з сівалкою Horsch Pronto або посівним бункером Horsch Seeder Wagon різних місткостей, що робить можливим посів одночасно з культивацією. Особливо добре використовувати культиватор Horsch Focus перед посівом цукрового буряку, оскільки коренеплод, маючи міцний центральний корінь, добре почувається в рихлому рядку і нерозрихлених міжряддях.
Культиватор Horsch Focus добре працює по ріпаку. При рядковому обробітку витрачається менше вологи, навіть велика кількість пожнивних решток не впливає на рівномірність посіву, а надалі – на гарний розвиток цієї примхливої рослини.
Доброму розвитку кукурудзи якнайкраще допоможе культиватор Horsch Tiger. Корені кукурудзи ростуть в різних напрямках, тому ця культура потребує пухких міжрядь. Культиватори моделей Tiger оснащені сильними лапами, передні розрихлюють майбутні міжряддя, а задні добре рихлять рядки, де ростиме культура. На місці майбутніх рядків культиватор утворює гребені. Доволі високі, вони з часом осідають, а весною краще прогріваються сонцем. Відомо, що повільне прогрівання поверхні грунту – значна проблема при прямому посіві. Інша перевага культивування Tiger’ом перед оранкою чи глибоким дискуванням – не стимулюється проростання бур’янів, і витрати на гербіциди зменшуються вдвічі.
Розповідаючи про особливість роботи агрегату, Міхаель Хорш не втримався від репліки: «Принцип дії Tiger’а примітивний, але надзвичайно ефективний». Далі Хорш показав хронологічно впорядковані фотографії розвитку промислового посіву кукурудзи на одному з його полів: технологія й справді спрацювала відмінно. Причому, особливо добре ця технологія працює на чорноземах.
Техніка Horsch спрямована на сучасне використання, її особливість – обов’язкове поєднання з GPS. Економія ресурсів, будь то паливо, добрива чи мотогодини, неможлива без точності. Міхаель Хорш зазначив: «Настають часи, коли нам, фермерам, потрібно спрощувати процеси землеробства, робити їх надійнішими і працювати ефективно». Тому найперше з цих слів починається кожен агрегат Хорша.

Print