118Bourgault Tillage Tools Ltd – відомий у світі виробник робочих органів для посівних комплексів, культиваторів, чизелів, машин для підживлення. Компанія вже давно довела неперевершену якість своїх продуктів, їхню унікальність і високі характеристики в роботі. Bourgault постійно займається розробкою нових робочих органів і має безліч патентів. Робочими органами Tillage Tools оснащується не тільки техніка Bourgault, але й багато інших виробників техніки: Morris, Flexi-Coil, John Deere, Horsch, Lemken, Kverneland (загалом більше тридцяти). Робочими органами компанії може оснащуватися й вітчизняна техніка. (Опубликовано в №1.2010г.)

210«Ми віримо, що кожен причетний і несе відповідальність за побудову життєздатного й стійкого світу, і ми прагнемо вести бізнес саме в такий спосіб».
Більша частина нашої продукції випускається у двох категоріях: робочі органи болтового кріплення й швидкознімні робочі органи – запатентована система Speed-Loc. Одними з найважливіших вимог, що ставляться до робочих органів, є точність розташування насіння і зменшення необхідного тягового зусилля. Під час виробництва завжди перевіряється точність всіх розмірів і форм для надання вам робочих органів, здатних працювати на невеликій глибині й підрізати всі бур’яни.
Система Speed-Loc має більше переваг, ніж будь-яка інша система.

Збереження робочої глибини: верхній обмежувач адаптера забезпечує однакову глибину роботи всіх робочих органів. Незалежно від того, виконується посів по стерні чи передпосівній культивації, рівномірність робочої глибини є важливим чинником для одержання рівномірних сходів.

Упевненість: коли робочі органи правильно встановлені на адаптерах, не варто переживати, що вони можуть зіскочити й загубитися. Пружинний фіксатор забезпечує надійність кріплення робочого органа і його положення на місці в будь-яких умовах, і ми підтримуємо це нашою гарантією.

Термін безперебійної роботи: продукція системи SpeedLoc розроблялася з урахуванням надійності й довговічності. Чавунні адаптери загартовані термічним способом. Елементи фіксуючого механізму виконані із загартованої нержавіючої сталі. Фіксуючий механізм ніколи не заіржавіє. Як пружина використовується пластикова пробка, вміщена всередині втулки з пилозахисним ущільнювальним кільцем, що запобігає проникненню пилу й заїданню фіксатора.

Змінні наральники з твердосплавними насадками з карбіду вольфраму на носовій частині, наральники з твердосплавною насадкою на носовій частині й підошві крил підходять не тільки на сошники типу Edge-On (Bourgault 3310), але й на Stealth та інші типи. Ширина насадок 19 мм, 25 мм, 50 мм, 76 мм, 102 мм. Для посіву по мінімальній і нульовій технології звичайно рекомендується адресне прикочування з метою досягнення гарного контакту насіння з ґрунтом і одержання рівномірних сходів.

Стрілчасті лапи Bourgault Tillage Tools

Стрілчасті лапи BTT

Стрілчасті лапи BTT з’явилися не випадково. Вони є результатом багаторічних розробок і тестування в реальних польових умовах на посівних агрегатах канадського виробництва.
Випускаються з матеріалів товщиною 6 мм і 8 мм. Ріжуча частина залишається гострою протягом усього терміну служби робочого органа. Це дуже важливо для точного витримування глибини загортання насіння (особливо, якщо глибина невелика). Лапи BTT мають невеликий кут нахилу крил до горизонтальної площини, завдяки чому вони працюють паралельно поверхні ґрунту. Лапи більшості європейських виробників виконані з товстішого матеріалу, і кут нахилу крил до горизонтальної поверхні значно більший, що робить їх малопридатними для умов посіву й роботи на малій глибині. Всі лапи виготовляються з високо вуглецевої сталі й проходять термічну обробку, процес якої строго контролюється для забезпечення постійної й рівномірної міцності. Завдяки паралельному зрізу кінців крил, лапа зберігає ширину захвату протягом всього корисного терміну служби. Дизайн зводу лапи забезпечує постійну гостроту носової частини незалежно від зношування робочого органа. Це особливо важливо для гарного проникнення у важких ґрунтах.

Порівняно з лапами болтового кріплення швидкознімальні лапи мають вужчий стрижень (хвостовик). Завдяки цьому вони розкидають менше ґрунту й залишають за собою значно рівнішу поверхню поля. Практично всі моделі швидкознімальних лап виконуються з матеріалу завтовшки 6 мм (1/4’’) і 8 мм (5/16’’). Лапи, виконані з товщого матеріалу (8 мм), мають таку саму конструкцію, що відмінно зарекомендувала себе, як і лапи з матеріалу завтовшки 6 мм. Будучи на 25% товщі, вони краще підходять для абразивних піщаних і кам’янистих ґрунтів.

Двоканальні сошники

Bourgault Tillage Tools виготовляє також двоканальні сошники для внесення рідких і газоподібних добрив. Рідке добриво подається через трубку з нержавіючої сталі із зовнішнім діаметром 6 мм. Модель 047-KNF-0763 має дві карбідні насадки для захисту носової й верхньої частини литого наральника. Крило на цьому знарядді відходить убік трохи далі, ніж у інших знарядь даного классу що збільшує відстань від насіння до добрив. Модель 200-VRT-1061 має вертикальний кут атаки наконечником, що забезпечує менше розкидання ґрунту і менше винесення каміння на поверхню.

Сошники тільки для внесення безводного аміаку мають наральник завширшки 19 мм зі зміцненою насадкою з карбіду вольфраму. Через трубку діаметром 12 мм вноситься безводний аміак.
Стрілчасті й чизельні лапи для важких культиваторів

313Підходять для будь-яких моделей культиваторів усіх виробників. Хвостова частина (або стрижень) на лапах ВТТ довша порівняно з лапами інших виробників, завдяки цьому отвори під кріпильні болти знаходяться вище. Це убезпечує стрижень від поломки, уповільнює зношування стояка й нижнього болта, захищає від пошкодження камінням. У такий спосіб подовжується строк корисної експлуатації лап. Чим менше ушкоджений нижній болт, тим легше замінити лапи. Оборотні лапи-розпушувачі задовільняють будьякі вимоги клієнтів: модель 070-RSP-0200, довжиною 355 мм, коротша за інші, призначена для робіт легкої й середньої важкості. Може використовуватися на чизелях, де необхідний великий дорожній просвіт у транспортному положенні. У моделі 070-RSP-0210 ділянка, де знаходяться отвори під болти, зроблена плоскою – для важких культива торів Bourgault. Модель 070-RSP-0220 має скривлену ділянку з отворами під болти. Така лапа може використовуватися на стояках будь-яких важких культиваторів. Оборотна лапа-розпушувач моделі 070-RCH-0451, завширшки 100 мм, призначена для робіт легкої й середньої важкості. В основному використовується для культивації восени й ранньої весни.

Компанія ВТТ розробила також розподільну насадку моделі 300-SDS-4755 під стрілчасті лапи для роздільного внесення насіння і добрив. Конструкція насадки не допускає їх змішування. Добриво подається прямим потоком, запобігаючи розстрибуванню набік. Насадка кріпиться болтом діаметром від 45 мм до 57 мм, розрахована під стрілчасту лапу від 15 см завширшки. Добриво вноситься смугою 2,5 см. Відстань від смужки з добривом до смужки з насінням 2,5 см. Відстань між смужками насіння від центра до центра 14 см. Новинка має високу актуальність при посівах в умовах підвищеної вологості, тому що гігроскопічне добриво може забивати насінняпроводи під час внесення разом з насінням.

 

Читайте также: