Повноцінний тест легендарного пікапа восьмого покоління в реальних умовах фермерських завдань у Жашкові

Немає для фермера більшого щастя, аніж добрий автомобіль. Тобто це ж не факт, а результат процесу: щастя — це дощ, дощ — це щедрий урожай, потім  -висока ціна на продукцію, а потім уже на виручені гроші — ресурси для наступного врожаю та новий автомобіль.

Щоправда, для врожаю слід попітніти. Й тому, що засуха, й тому, що агрономія (як і кулінарія) не дає можливості відійти від пательні, якщо не хочеш усе зіпсувати. Тому варто постійно бути на полях чи біля поросят, постійно підвозити необхідне, пильнувати.

Тому тойотівський Hilux — улюбленець фермерів. Усе в ньому прекрасно: і двигун, і кузов, і салон, і рама. Він не гламурний красень, а кремезний легінь, однак має власну естетику, неповторні риси, до того ж поєднує комфорт міського седана, всепрохідність позашляховика та вантажопідйомність комерційного автомобіля.

У багатьох успішних господарствах бачили ми Тоуоtа Hilux, надійного помічника господаря, здатного лазити ґрунтовими дорогами в зливи й упевнено триматися на ста двадцяти на шосе, коли треба гайнути до столиці у справах.

Проте всі ці пікапи були попередніх поколінь. Hilux — довгожитель. Покоління, яке з’явилося сьогодні в салонах, — восьме. У світі продано понад 16 мільйонів пікапів, вони пережили тисячі надзвичайних тестів та випробувань. Було навіть таке, коли Hilux підривали разом з багатоповерховим будинком, а він після падіння з 73-метрової висоти, з даху будинку, геть понівечений, засипаний уламками, завівся. Потім ще їхав. Навіть на полюс його тягали — він і там їздив.

І вирішили ми дати на тестові поїздки Toyota Hilux справжньому фермеру, а не вигаданому персонажу, та й не просто на поїздки, а для життя й роботи, — Сергію Сущенку з ФГ «Степ», що в Жашківському районі Черкаської області. Добре там знають Сергія, знають і батька — Олександра Миколайовича. Фермери на двох з половиною тисячах гектарів вирощують широкий спектр культур, займаються свинарством. Сергій сів за кермо новенького Toyota Hilux та й поїхав по полях.

Фото 1. Toyota Hilux – три дні на фермерській роботі

Коли за кілька днів та кілька сотень пробігу ми зустрілися, найважче було витягнути з фермера розгорнуті враження про машину.

Варто вам сказати, що Hilux дає можливість ігнорувати складні погодні та дорожні умови, доправляти цілком серйозні вантажі на будь-які відстані, тож завдання аграрія не такі вже й несподівані для нього — мільйони фермерів використовують у повсякденній праці саме Hilux. Восьме покоління відзначається активним поліпшенням дизайну, комфорту, уточненням стилістики. Hilux зацікавить своїми невичерпними можливостями залазити в гущавину лісу чи з’їжджати до річки мисливців і рибалок та активну молодь. Краса та стильність тут необхідні, треба завойовувати не лише кишені споживачів (і потрапляти у виробничі плани), а й емоції та настрої. По Одеській трасі машина йшла, мов легкова, без відчутних кренів чи підкидання задньої частини, бадьоро долала післязимові ямки та калюжі. Це при тому, що Toyota Hilux — рамний автомобіль, з лонжеронами.

Якщо ви розумієте, рама дається автомобілю, який часто зазнає вивішування коліс, перехняблення на горбах тощо, аби зберегти геометрію кузова, оскільки безрамна конструкція за таких випробувань неминуче деформується. Проте на шосе рамна машина поводить себе інакше, аніж автомобіль із несучим кузовом. Toyota Hilux не дав нам збагнути цієї різниці. Хоч і на класичних листових ресорах задньої підвіски він забезпечував повний комфорт водія та пасажирів під час подолання тих незначних перешкод, які траплялися нам на трасі.

Цей позитив чимало підтримується якісним інтер’єром Toyota Hilux — хоч і з дещо технократичним ухилом дизайну, але мало чим поступається стилю та рівню престижних тойотівських позашляховиків.

Фото 2. Toyota Hilux – три дні на фермерській роботі

Була слабенька надія, що фермер пошкодує машину, об’їде два рази навколо хати, витре ганчірочкою та й поставить у гараж до нашого приїзду. Надія розтанула швидше, ніж сніг. Поталанило нам у тому сенсі, що сезон не надто напружений — перед посівною, й Сергій їздив переважно по полях, іноді дещо кидав у кузов — кілька мішків (Toyota Hilux бере 750 кг, але, зрозуміло, може й більше: у причепі з гальмами — понад три тонни) та заскакував на ферму, але таки намотав за кілька днів кілька сотень кілометрів і взагалі провів тест на найвищому рівні. Сергій узагалі не звернув увагу на те, що машина тестова, а просто робив свою щоденну роботу, яка потребувала постійного пересування: від більш-менш рівних ділянок дороги біля офісу до маршрутів через калабані на поля. Було й через кучугури, й на гірку по піску, й по слизькому. Toyota Hilux теж не помічав різниці, що катається вже не по шосе, а по фермерських справах.

Габарити автомобіля чималенькі, але він легко розвертався у дворі ферми — радіус розвороту 6,4 (не такий і великий). І на дорогах в околицях Жашкова, і на асфальті машина поводила себе коректно, завдяки незалежній передній підвісці (двоважельній зі стабілізатором поперечної стійкості) і задньому залежному мосту з листовими ресорами.

Звісно, Сергій не вклався у паспортний параметр змішаного циклу витрат палива — 7,3 л, однак і не надто перевищив його, а 80-літровий бак Toyota Hilux дає змогу економічному водієві проїхати добре за тисячу кілометрів.

Фото 3. Toyota Hilux – три дні на фермерській роботі

Фото 4. Toyota Hilux – три дні на фермерській роботі

Одна справа — паспортні дані, а інша — реальні дороги й вантажі. На піщаному узвишші Toyota Hilux спускався під кутом, який помітно більше від максимального паспортного — 21°, і почувався прекрасно. Тяга цієї машини дивовижна. Експерти, котрі тестували вісім поколінь Toyota Hilux, кажуть, що ривки та обгони з малої швидкості — не найсильніший бік пікапа (хоч ми на трасі цього не помітили), а от тяга — просто невичерпний ресурс. 400 Н•м — це крутний момент невеликого трактора. Хорошого трактора, не МТЗ-80, бо той має лише 290 Н•м. Так от, на бездоріжжі, на ріллі Toyota Hilux узагалі не має конкурентів.

Це просто справжній звір. Іноді складається враження, що цей автомобіль любить болото, яке звичайній машині не дає надійного зчеплення коліс із покриттям; він любить горби, спуски, підйоми, із задоволенням заїжджає у глибочезні ями й із насолодою виборсується з них. І при цьому розслаблено й меланхолійно пливе добрим асфальтом, удаючи манери та елегантність рухів седана.

— Це не нова для мене машина, — поділився враженнями від триденного тестування Сергій Сущенко. — Я маю в господарстві дві Toyota Hilux, одна — 2010 року випуску, а друга 2013-го. Обидва «коники» бігають так, як мені треба, возять, гребуть сніг. Ями іноді на дорогах такі, що, здається, лише один Toyota Hilux може подужати подібні випробування. Нове покоління, зрозуміло, відрізняється і у кращий бік. Тут уже шестиступенева механічна коробка, і я відзначив нижчу витрату палива, хоч і їздив переважно на короткі відстані на малій швидкості, більше за господарськими потребами. Зараз передсезоння і ми вносимо добрива по мерзло-талому ґрунту. Тому більшість кілометрів Toyota Hilux пройшов польовими дорогами. Проблем для нього на таких шляхах не існує, прохідність машини заслуговує на вищий бал оцінки. Двигун дизельний із турбонаддувом, з проміжним охолоджувачем, із системою безпосереднього впорскування Common Rail, 16-клапанний. Hilux, як і мої власні, має повний привід і можливість відключення переднього мосту. Можна підключити понижену передачу.

Фото 5. Toyota Hilux – три дні на фермерській роботі

Фото 6. Toyota Hilux – три дні на фермерській роботі

— По полях впоралися. Проте ж, мабуть, добривами ви його не вантажили…

— Ні, — сміявся Сергій. — На добрива потрібні багатотонні вантажівки, а тут я хіба кілька мішків для свиноферми в кузов кидав, зручно й звично. Порівняно з моїми машинами, у новій моделі м’якша підвіска, так мені здалося, адже я на своїй наїздив понад 200 тисяч кілометрів — є з чим порівняти. Комфортніша панель — вона так збудована, що попереду вивільняється більше місця.

— У складні дорожні умови потрапляли?

— Постійно, інших умов у нас і немає. Машина поводить себе чудово, думаю, і якийсь шикарний джип за багато мільйонів не впорався б ліпше. Ну що тут казати, ця машина створена для розв’язання проблем.

А у нас, знаєте, дорога — це завжди проблема. Економність «шестиступки» мені сподобалася. У Hilux восьмого покоління цілком помірний апетит.

— Як вам комфорт у салоні?

— Дуже приємно, прекрасно працює обігрів, але мені ще було помітно, що дуже хороша звукоізоляція, кабіна знешумлена. Вночі їздив -хороше світло, напруження немає. Двигун не такий, як у моїх машинах, я зазирав. Він компактніший, до нього полегшений доступ.

— А до двигуна навіщо зазирали?

— Цікаво!

Фото 7. Toyota Hilux – три дні на фермерській роботі

Три фермерських дні з мандрівками по полях перед внесенням міндобрив, поїздками на свиноферму, польовими шляхами та манівцями по околицях Жашкова Toyota Hilux прожив, не помітивши їх.

Міцний багатофункціональний пікап із комфортним салоном і великим запасом потужності й витривалості, з сучасним дизайном — ось що таке Toyota Hilux восьмого покоління.

Сергій із певним жалем віддавав машину й ключі, хоча батько закинув — може, й куплю, третього. Ну, це вже врожай покаже та ціни на нього, скільки Хайлаксів фермери куплять. А для нас найціннішим було те, що машина увійшла у фермерський виробничий процес та побут, як рідна, — одразу стала повноцінним працівником, а не лакованим іноземним гостем, з якого здмухують пилинки й вклоняються йому. Такий от помічник, хочеш — у поле, хочеш — на ферму, хочеш — до Києва у театр.

Дякуємо тобі, Хайлаксе, і до нових зустрічей у полях. До речі, у господарствах Toyota Hilux чимало, бачили ми їх і в «Маяку» у Васильченків, і в інших агрокомпаніях. Тільки там — попередні покоління.

А восьме, найновіше, найдосконаліше — зустрічайте!

 

Текст — Юрій Гончаренко та Олександр Веремчук

Таблиця. Toyota Hilux 2,4 D-4D 6M/T технічні характеристики

Читайте также: