Інколи від аграріїв можна почути: «Нам не потрібні суперврожаї, нам потрібна прогнозованість, надійність та стабільність». Саме ці риси є визначальною ознакою бренда Brevant® seeds компанії Corteva Agriscience, створеного спеціально для тих, хто купує насіння через дистриб’юторську мережу. Про переваги гібридів та співпрацю з брендом розповіли Костянтин Юхименко, провідний агроном ТОВ «Новопетрівське», та Григорій Биковченко, головний агроном ПП «Аграрне».

Довгий горизонт планування – страхування від ризиків


ПАСПОРТ ГОСПОДАРСТВА

Назва: ТОВ «Новопетрівське», с. Новопетрівка, Нижньосіро­гозь­кий р-н, Херсонська обл.

Банк землі: близько 6 тис. га

Площа під соняшником минулого сезону: 1500 га

Врожайність соняшнику: 28–32 ц/га

Площа під ріпаком: 1000 га

Врожайність ріпаку: 35–40 ц/га


Костянтин Юхименко, провідний агроном ТОВ «Новопетрівське» розповідає, чому насіння соняшнику та ріпаку Brevant® seeds – це головний вибір успішного господарства.

У нас у господарстві немає оранки – ми працюємо з глибоким розпушенням, вважаємо, що за хронічної нестачі вологи саме це дає змогу кореневій системі культур розвиватися максимально ефективно.

Ще одна наша особливість – ми внес­ли чорний пар у сівозміну, працюємо за схемою «ріпак – пшениця озима – соняшник – пар». Частка посівів гібридів Brevant® seeds у господарстві становить 70% соняшнику та 90% ріпаку.

Brevant® seeds – це новий насіннєвий бренд від Corteva Agriscience.

Що ж до соняшнику, то ставку робимо на перевірений та стійкий проти 5 рас вовчка соняшникового гібрид П64ЛЕ99 – у нас на півдні це проблема. Також висіваємо новинку – посухостійкий П64ЛЕ153. Ці два гібриди придатні до вирощування за гербіцидною технологією ExpressSun®. За наших умов проблем із досушуванням соняшнику не виникає, вологість під час збирання не перевищує 7%.

Гібриди ріпаку вибираємо низькорослі: ранній і невибагливий ПХ113, новий ПХ128, що не реагує на теплі періоди взимку, та ПР44Д06, який повільно розвивається восени, а навесні не боїться приморозків. Ці характеристики важливі тому, що сіємо дуже рано, інколи на початку серпня, коли є волога, а не чекаємо традиційного терміну висівання. Такі гібриди краще зимують, хоча, звісно, використовуємо й регулятори росту: незабаром вноситимемо їх, будемо працювати по 5-му листку.

Результати, які ми бачимо на полях соняшнику та ріпаку під час вегетації, та загальна врожайність нас цілком задовольняють.

Можливо, секрет успіху полягає в тому, що ми не чекаємо ознак за­хворювань чи появи шкідників, а вчасно вносимо якісні ЗЗР від Corteva Agriscience за перевіреними компанією схемами. Викорис­товуємо фунгіциди Аканто Плюс® і Танос®, гербіцид проти дводольних у посівах соняшнику Геліантекс™ і весняний гербіцид у посівах ріпаку Слаш™, а також інші продукти компанії.

Наступного сезону висіватимемо гібриди соняшнику та ріпаку Brevant® seeds і використовуватимемо названі препарати, хоча, звісно, залюбки випробуємо й нові рішення, якщо їх запропонує ком­панія Corteva Agriscience. Проблем із постачанням ЗЗР, яких зараз усі з острахом очікують, ми не боїмося – всі наші замовлення та плани давно розписані, а Corteva Agriscience – надійна компанія. Перевірений дистриб’ютор також завжди вчасно постачає насіння Brevant® seeds.

Співпраця з регіональним представником Brevant® seeds дуже продуктивна. Ми разом працюємо над технологічними моментами, а за сезон представник компанії часто буває на наших полях – це гармонійна командна робота, що дає результат.

На базі господарства маємо дрон, яким ми активно та ефективно користуємося. Знаємо, що компанія Corteva планує впроваджувати сервіси для роботи з супутниковими знімками – із задоволенням спробуємо, ми відкриті до всього нового.

Працювати свідомо


ПАСПОРТ ГОСПОДАРСТВА

Назва: ПП «Аграрне», Білоцер­ківський р-н, Київська обл.

Банк землі: близько 4,5 тис. га

Площа під кукурудзою минулого сезону: 1170 га

Середня врожайність кукурудзи: 130 ц/га


Григорій Биковченко, головний агроном ПП «Аграрне», впевнений, що головне в гібридах кукурудзи – це гнучкість, можливість працювати з культурою економічно доцільними методами відповідно до пот­реб, які виникають у певний момент, а не витрачати зайвого.

З кукурудзою почали працювати ще 1998 р., і вже 2004-го одержували 128 ц/га сухого зерна. Технологія в нас дуже проста: ми не відмовилися від оранки, добрива вносимо в рядок, гербіцид використовуємо страховий, не застосовуємо ґрунтових гербіцидів. Сіємо кукурудзу, соняшник, пшеницю, ячмінь, овес, люцерну тощо.

Важливий аспект – у нас є тваринництво, тому на частині полів вносимо органічні добрива. Різниця у врожайності істотна – 10 ц/га.

Попередники для кукурудзи – пшениця, соняшник, кукурудза. Так, у нас є монокультура кукурудзи, хоча через поширення діабротики довго тримати її на одному полі не вдається.

Найгірший попередник для кукурудзи – пшениця. Вона виділяє певні сполуки, які пригнічують старт кукурудзи. До речі, пшениця також не дуже добре росте по кукурудзі.

Найкритичніший чинник, який нас обмежує, – це волога. Були роки, коли згорало все, змушені були два роки поспіль закладати все на силос. Тому посухостійкість – це головна й абсолютна вимога.

На 60% площ, відведених під ку­курудзу, висіваємо гібриди Brevant® seeds із доволі широким набором ФАО.

Для забезпечення посівного та збирального конвеєра висіваємо гібриди в певному порядку. П9071 (ФАО 280) дає хороший старт та є придатним до монокультури. Середньостиглий П9170 (ФАО 320) цього року показав гарний результат – 127 ц/га сухого зерна. Пізніше сіємо П7515 (ФАО 240), він дає високий урожай у ранній термін. Ще одна новинка, яка заслуговує на увагу, – П9537 (ФАО 390). Це дуже інтенсивний гібрид, що потребує додаткових вкладень, але віддячує гарним урожаєм.

Інколи доводиться міркувати, якому ФАО надати перевагу. Теоретично гібриди з ФАО 380 мають більший потенціал, але на практиці часто гібриди з ФАО 250 показують вищу врожайність. Тому, хоча використовуємо ФАО від 220 до 380, схиляємося до того, що менше ФАО перспективніше за нестачі вологи. Адже навіть цього року ми починали із запасом вологи в метровому шарі 160 мм і менше. У криницях зникла вода, пересохли ставки, обміліла Рось…

Загалом рік був не кукурудзяний – рослини потерпали через холодну весну, старт був пізнім. До речі, селекція бренда Brevant® seeds показала надзвичайну стійкість як в складних погодних умовах, так і проти захворювань!

Вносили позакореневі добрива, цинк, амінокислоти. Страхові гер­біциди вносили двічі: окремо по дводоль­них (Пріма™ від Corteva Agriscience), окремо по злакових, адже бур’яни з’являлися хвилями. Такий підхід вважаю доцільним, хоча це й певний стрес для рослин. Інсектициди завжди вносимо з підживленням.

Проблем зі стабільністю постачання посівного матеріалу Brevant® seeds немає. На наступний сезон насіння ми вже придбали, але не поспі­шає­мо отримувати – на складах постачальника кращі умови зберігання. Наступного сезону ставку робимо на перевірені й надійні П9071 та П9170. 

Brevant® seeds – бренд компанії Corteva і наша впевненість у врожаях наступного сезону! 

Більше на www.brevant.com.ua.

™ ® Торгові марки Corteva Agriscience та її афілійованих структур. ©2021 Corteva.