Із маху, менш як за десятиріччя подолати шлях від заснування до репрезентування України на євроарені – це або якесь вигадування, недоречна фантазія, або… Зазвичай таку путь долають (ну, якщо взагалі долають) поледве-ледве. На практиці виявилося, що керівництво футбольного клубу «Колос», утримуваного стараннями агрофірми «Світанок», аж ніяк не вдавалося в химери, а, маючи чіткий стратегічний план, наполегливо, покроково втілювало його в життя. І ось він, євродебют відбувся. І став звитяжним! Ковалівський «Колос» із щитом повернувся з Греції, де в нелегкій боротьбі проти тамтешнього «Ариса» здобув перемогу з рахунком 2:1.

Спостерігаючи за двобоєм, ловив себе на думці, що греки грають наче з мусу, трохи абияковісінько, мовляв, що там якась провінційна українська дрібнота, про яку в Європі навіть і не чули, та ми їх навзабавки!.. Тепер, певно, елліни розширили свої знання з географії українського футболу! Натомість «Колос» продемонстрував неабияке бажання грати й перемагати!

Аж сяє президент клубу Андрій Засуха (а як його свого часу брали на глузи, коли він твердив про єврошлях свого дітища й появу сучасного стадіону в Ковалівці!), виблискує посмішкою головний тренер ковалівців Руслан Костишин, у доброму гуморі втомлені гравці! Агротехнологічна досконалість, що розкидана ланами, які обробляє агрофірма «Світанок», виливається у високі врожаї, неабиякі статки від них і можливість вкладати кошти у футбольний клуб. Футбол у Ковалівці – це й соціальна відповідальність, і додаткові робочі місця, і, чом би й ні, може, в прийдешньому сталий заробіток. Адже стежина в єврокубки за умов достойних результатів може зарясніти футбольною прибутковістю. А пересилення супротивника на полі футбольному ой як нагадує звитягу в герці з різнобарвними запонами на полях сільськогосподарських.

Самі лише українці в складі – це, може, й не аксіома для «Колоса», але даність двобою в Греції, і від цього гордість як за наш футбол, так і за вітчизняний агросектор просто переповнює.

Одлунь футбольних перемог на євроарені, звісно, сприятиме й дальшій розбудові агробізнесу, адже написана на ігрових футболках успішного клубу назва агрофірми латиницею – неабияка реклама. Із нею і експорт агропродукції, виробленої «Світанком», піде краще!

Песимізм, бий його лиха година, що вирує нині в агробізнесових колах (мовляв, і врожаї менші за торішні, й ринок землі, хай йому грець, на носі, й стратегію розвитку агросектору пустили якимсь пралісом, знехтувавши профільним міністерством), можуть вгамувати чи якось стишити цілком прості речі. За радянських часів футбольні успіхи улюблених команд позитивно відбивалися на праці трудових колективів. Ну, принаймні так вважали: шахтарі били рекорди після перемог «Шахтаря», металурги – за успіхів «Металурга», аграрії – за звитяг різноманітних «Нив» і «Колгоспників». Може, й не перебільшували, хтозна. А що тепер? У будь-якому разі, завершальний етап збиральної кампанії на ланах «Світанку» дістав вагомий стимул. А буде врожай – буде й усе, між іншим і європейського рівня футбол!