Європейська Бізнес Асоціація звернулася до учасників ринку з проханням не вдаватися до спекуляцій навколо питання щодо неможливості виконання форвардних контрактів на постачання агропродукції та не допустити зриву договорів.

Про це повідомляє прес-служба ЄБА.

«Лунають заяви деяких аграрних асоціацій та громадських діячів щодо неможливості виконання форвардних контрактів на постачання агропродукції. При цьому фермери посилаються на посуху, яку намагаються представити як форс-мажор. Більше того, лунають заклики до уряду створити механізми для масового невиконання форвардних контрактів», — йдеться в тексті повідомлення.

Європейська Бізнес Асоціація закликає не допустити зриву договірних відносин на ринку навіть попри погодні умови, які негативним чином вплинули на врожай низки олійних та зернових. Важливо додати, що на сьогодні в державі третій рекордний врожай кукурудзи та четвертий рекордний врожай соняшнику за часи незалежності.

«Відповідно, немає жодних передумов до масового невиконання контрактів на аграрному ринку. Нагнітання ситуації навколо врожаю в публічній площині використовується як механізм для невиконання форвардних контрактів. Хоча справжньою причиною такої ситуації стало збільшення цін на зернові та олійні на міжнародних ринках», — коментують стан речей в асоціації.

Експерти асоціації наголошують, що певна риторика може призвести до вкрай негативних наслідків, і зокрема, до руйнування ринку форвардних закупівель, масового зриву контрактів не лише з трейдерами, але й з борошномелами та виробниками рослинних олій, що призведе до цінового та правового хаосу на ринку та проблемам з виробництвом цілої низки харчових продуктів.

«Механізм форвардних угод дає фермерам доступ до фінансування, страхування, дешевшого кредитування, посівмату, добрив в найважливіший момент підготовки до нового врожаю. Більше того, форвардні контракти створюють для фермера механізм страхування ризиків волатильності ціни, в частині її падіння. Ця загальносвітова практика забезпечує стабільність і прогнозованість виробничого циклу для сільського господарства і переробних підприємств», — пояснюють в ЄБА.

Невиконання локальних контрактів на поставку зерна знизить кредитний рейтинг суб’єктів господарювання перед внутрішніми кредиторами, а дефолт за міжнародними експортними контрактами суттєво погіршить інвестиційний клімат України для ведення аграрного бізнесу та репутацію нашої країни як надійного постачальника зерна на світових ринках.

«Україна є надійним та стабільним постачальником продовольства на світові ринки. На фоні пандемії та стагнації світових економік українські продукти надзвичайно затребувані. І свою надійність як партнера ми маємо проявити у виконанні взятих на себе контрактних зобов’язань», — заявила виконавчий директор Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації Ірина Душник.

Отже, головний пріоритет нашої держави зараз — стабільність і прогнозованість експорту зернових та олійних.

 

 

Пропонуємо:

Европейская Бизнес Ассоциация поддержала решение Минэкономики