Група Євраліс створена у 1936 році французькими фермерами. Сьогодні вона налічує 7 000 акціонерів та 5 150 співробітників. Компанія охоплює 4 види діяльності та 2 сектори – аграрний та агропромисловий. Сьогодні Євраліс встановлює нові стандарти в розвитку генетики. Зокрема, українським аграріям добре відомий насіннєвий підрозділ групи, ЄВРАЛІС СЕМЕНС, один із європейських лідерів серед насіннєвих компаній з виробництва кукурудзи, соняшника, сорго, сої та ріпаку. Обіг компанії ЄВРАЛІС СЕМЕНС складає 170 млн євро. В компанії працюють 1200 працівників. Щороку вона інвестує 13% свого обігу в Департамент науки та розвитку та в дослідницьку мережу, загальна площа якої складає 21 000 гектар.

Після 15 років селекційних досліджень в 2013 році компанія Євраліс створила портфоліо гібридів кукурудзи, яке отримало назву Tropical Dent®. Це ексклюзивна селекційна програма Євраліс, яка відрізняється від інших генетичних груп, що дозволяє отримати максимальний ефект гетерозису. Новий генетичний матеріал Tropical Dent® може легко схрещуватись з різними існуючими генетичними групами: кременистою та зубоподібною. Широкі можливості по-різному схрещувати генетичний матеріал надають величезну варіативність продукції, яка може бути адаптована до будь-яких ринкових потреб.

Гібриди Tropical Dent® відрізняються врожайністю, стабільністю, вологовіддачею. Гібриди ІІ покоління Tropical Dent® Євраліс відповідають сучасним потребам ринку. Активна селекційна діяльність науковців компанії забезпечила широке портфоліо, збагачене покращеними та генетично унікальними гібридами.

В 2018 році компанія Євраліс анонсувала вихід на ринок гібридів ІІ покоління Tropical Dent®. Ця інновація стала результатом нової дослідницької програми, яку було впроваджено в 2010 році. Компанія Євраліс покращила якісні характеристики, зокрема, толерантність до стресових умов, та значно підвищила показники стабільності отримання врожаю.

До цього часу дослідницька мережа була локалізована головним чином в Західній Європі, де умови вирощування культур загалом дуже сприятливі. Результатом селекційної роботи було створення гібридів 1-го покоління Tropical Dent®, адаптованих до цих грунтово-кліматичних умов. З 2010 року мережа дослідницьких ділянок розширилась на 190 локацій в різних кліматичних умовах від Західної до Східної Європи. Генетика Євраліс проходить випробування в різних грунтово-кліматичних умовах з початкових етапів селекційного процесу. Широка дослідницька мережа дозволяє ідентифікувати два види генетичного матеріалу: один пристосований до умов з високим потенціалом поля, другий — до стресових умов. Після подвійного схрещування цих двох генетичних матеріалів селекціонери Євраліс отримали ІІ покоління гібридів Tropical Dent®, які є більш високопродуктивними, стабільними та такими, що сприяють збільшенню популярності гібридів Євраліс на європейському ринку зернових культур.

Перші гібриди ІІ покоління Tropical Dent® — ЕС ІНВЕНТІВ (ФАО 300) та ЕС ФАРАДЕЙ (ФАО 350), які характеризуються високою надійністю та стабільною врожайністю, у 2018 році отримали найкращі відгуки від фермерів Східної та Західної Європи.

Фото 1. Аграрії оцінили гібриди кукурудзи ІІ покоління Tropical Dent® від компанії Євраліс