Банки та фермери мають знайти одне одного та створити взаємовигідні умови для збільшення фінансування агросектора України

Можливості збільшення фінансування сільського господарства України, зокрема фермерів обговорювалися 30 серпня нинішнього року в Києві на форумі «Ефективне агрофінансування – проблеми та рішення». Захід був організований компанією Strategia&Sviluppo consultants Ukraine (SSCU) спільно із Незалежною асоціацією банків України (НАБУ). Форум був підтриманий IFC, UniCredit Bank, «Агропросперіс Банк», «Банк Кредит Дніпро» та іншими фінансовими компаніями.

Тон дискусії задав Фабриціо Зукка, президент STRATEGIA&SVILUPPO CONSULTANTS (Італія), який акцентував увагу присутніх на головних перешкодах, що заважають українським аграріям збільшити фінансування власного виробництва.

У ході заходу низка провідних європейських та вітчизняних експертів намагалася виробити практичні рекомендації для уникнення перешкод в вільному русі коштів для середніх та невеликих фермерських господарств. Олександр Журавель та Людмила Тимошенко, експерти Strategia&Sviluppo consultants Ukraine (SSCU), запропонували ефективну модель агрофінансування для невеликих господарств та фермерів. Вона складається з двох складових – стратегії «Win-Win Agrofinance», що спрямована на врахування потреб та інтересів фермерів; стратегій «Agro–credit» та «Agro–assessment» — сучасних рішень для консультування банків та фінансових установ з питань співпраці з аграріями.

Жваві дискусії викликав вступ Вадима Свєтлова, фермера з Сумської області, що звернувся до представників банківської сфери з проханням більше вірити фермерам та зменшити бюрократизм у роботі з ними.

З іншого боку точку зору банкірів на розвиток співпраці з аграріями представили Олена Коробкова, виконавчий директор НАБУ, Наталія Тиховська, перший віце-президент UniCredit Bank та Тетяна Поплавська, начальник управління розвитку продаж в агросекторі, ПАТ «Банк Кредит Дніпро».