«Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) та Насіннєва асоціація України (НАУ), які об’єднують найбільші агропромислові та ресурсні компанії України, просять уряд розблокувати бронювання для всіх підприємств, які забезпечують функціонування економіки та потреб ЗСУ, але не можуть бронювати персонал, позаяк не мають укладених мобілізаційних завдань. Відтак нині в деяких господарствах у розпал жнив або осінньої посівної кампанії відсутні критично важливі спеціалісти: інженери, комбайнери, трактористи, технологи тощо.

Тому УКАБ і НАУ 25 липня надіслали спільного листа уряду, міністру оборони та міністру аграрної політики України, в якому виклали свої побажання щодо оновлення процедури бронювання.

«Попри складний період, агросектор продовжує демонструвати готовність працювати за будь-яких умов. Компанії не припиняють фінансування селекційних програм, продовжують повний цикл селекції, насінництва й тестування та продовжують інвестувати в операційну діяльність, обладнання, науково-дослідну роботу в полі. Однак для продовження роботи потребують впевненості й мінімальних гарантій, що працівники будуть на робочих місцях. Тому нині напрочуд важливо, аби рішення про бронювання працівників ухвалювалося: а) швидко (а не кілька тижнів), б) прозоро, в) на місцях не розходилося з постановами й документами Кабміну та Генштабу», – прокоментувала ситуацію виконавча директорка НАУ Сюзана Григоренко.

Асоціації просять змінити або вдосконалити такі пункти:

  1. Дозволити бронювати до 70% персоналу без потреби в укладанні мобілізаційних завдань, яких, як засвідчила практика, на місцях майже немає для більшості галузей економіки;
  2. Експерти просять, аби витяг із Реєстру заброньованих військовозобов’язаних в електронному вигляді або в паперовій формі був єдиним і достатнім підтвердженням відстрочки від призову на військову службу без додаткових погоджень із боку ТЦК і СП або інших установ;
  3. Дати можливість бронювати працівників, які не проходили раніше військову службу. Адже зараз вони підлягають мобілізації, але чомусь не бронюванню;
  4. Пришвидшити процес погодження або відхилення бронювання. Відомі випадки, коли підприємства чекали понад місяць на відповідь щодо бронювання своїх спеціалістів. А останні протягом цього часу проходили військовий вишкіл, бо територіальні центри комплектування не давали їм відстрочку, доки вони чекають на рішення;
  5. Встановити чіткий термін бронювання спеціалістів: не «до 6 місяців», а «на 6 місяців». На місцях «до 6 місяців» трактують по-різному й хтось дістає відстрочку на 5 місяців, а хтось на 2.

«Учасники наших асоціацій не менше за інші бізнеси працюють на перемогу: допомагають волонтерам, ЗСУ, переселенцям, сплачують податки. Однак, щоб забезпечити стабільність і продовольчу безпеку як України, так і світу, слід мати, крім стабільних умов, зрозумілих правил ведення бізнесу, ще й кваліфікованих працівників. Це конче потрібно й для того, щоб завершити збирання врожаю  найближчими тижнями й почати осінню посівну кампанію, а також вчасно та якісно підготуватися до весняної посівної кампанії 2023 р.», — наголошують асоціації.

Правління асоціацій і компанії-учасники сподіваються на прозоре й швидке рішення уряду. Агросектор вірить у перемогу України та виважені рішення уряду. Усе буде Україна – аграрії над цим працюють на своєму фронті теж!

 

 

Пропонуємо:

За прозорість бронювання аграрних фахівців!

Через мобілізацію представників агросектору осіння посівна знаходиться під загрозою

УКАБ звернувся з проханням дозволити військовозобов’язаним чоловікам виїжджати у відрядження

Уряд зняв заборону на експорт жита. Чому це важливо для виробників нішевої культури та всього агроринку