У компанії «Агропродсервіс» мають намір збільшити посіви під соняшником і соєю, а також цукровим буряком та ріпаком, втім кукурудзи буде менше, заявив в інтерв’ю виданню The Ukrainian Farmer головний агроном ПАП «Агропродсервіс» Роман Віннічук.

Під ярою пшеницею площі зменшаться, у порівнянні до минулого року, ярий ячмінь і горох лишили без змін, одразу після 24 лютого у компанії структуру посівних переглянули роком раніше.

Окрім того, маючи власний посівний матеріал пшениці, могли ним засіяти площі, відведені під кукурудзу, насіння якої бракувало. Тому площі під кукурудзою минулого року довелося зменшити.

«Щодо збору просапних культур, через дощі вчасно не вдалося зібрати соняшник і сою. У результаті насіннєвий матеріал сої отримали гіршої якості проти попереднього року. Врешті-решт, кукурудзу та сою вдалося зібрати повністю, всі заплановані площі під озимину засіяли. Щоправда, не вклалися в заплановані строки, але запізнилися не набагато: якщо 2021 року закінчили сіяти озимину 13 жовтня, то минулого року – 29 жовтня», – заявив Роман Віннічук.

У 2022 році пшениця в зиму ввійшла в дещо гіршому стані, 30% посівів були розкущеними, решта – у фазі 2–3 листки, цьогоріч ускладнень немає, була тепла зима, і пшениця практично всю зиму вегетувала. Ріпак увійшов у зиму в доволі непоганому стані.

 

 

Пропонуємо:

Кукурудза на міжнародних ринках здорожчала

Почему кукуруза так хорошо растет? Ученые убеждены, что этому способствуют почвенные микробы