Американська торгова палата закликала СОТ, ООН, ОЕСР та уряди торгових партнерів України, зокрема США, Туреччини, Китаю, Індії, Індонезії, Єгипту та інших країн Близького Сходу а також Північної Африки допомогти знайти рішення щодо розблокування та розмінування українських портів.

В AmCham підкреслюють, що на українських елеваторах налічується близько 20 млн. тонн врожаю 2021 року, і цього вистачить, щоб прогодувати 400 мільйонів людей впродовж року.

Цьогоріч є ризик втрати значних обсягів зернових, є проблеми зі зберіганням та логістикою. У бізнес-спільноті вказали, що у разі, якщо українські фермери не відвантажать урожай за липень-серпень 2022 року, вийти на посівну наступного сезону не буде можливості.

“Потенційні наслідки невтішні: світова торгова війна, гуманітарна криза, збільшення рівня голоду, стрімке зростання цін, інфляційний тиск на світовому ринку стане новою реальністю”, – пояснюють в AmCham.

В українських портах заблоковано 103 судна з агропродукцією, альтернативні джерела постачання продовольства не покриють експортні обсяги постачання з України. До війни Україна разом з переробкою могла відправляти на зовнішні ринки до 90 млн. тонн агропродукції на рік.

Дефіцит українського зерна на світовому ринку через блокаду морпортів, призводить до загальної продовольчої паніки. Світове зростання цін на продовольство може становити 20-30%. США не погоджуються скасувати санкції з Росії в обмін на розблокування доступу до українських портів.

 

 

Пропонуємо:

Насамперед – гарантія безпеки!

В обмін на перегляд санкцій порти можуть деблокувати

НАТО не має наміру деблокувати наші порти силовим методом

Зеленський розглядає можливість військового розблокування портів

Шмигаль сподівається на міжнародну дипломатію у справі розблокування портів

Ще один напрямок: агропродукцію з України можуть експортувати через латвійські порти

Макрон запропонував російському колезі ініціювати резолюцію ООН про деблокаду порту Одеси