Директор представництва компанії Tornum в Україні, Олександр Холод в інтерв’ю видавництву ЗЕРНО заявив, що близько 55% елеваторних потужностей в Україні є спадком радянських часів.

«Начебто маємо достатні потужності для зберігання, одночасно можемо зберігати, за різними підрахунками, 54 млн. тонн – це більше, ніж достатньо при експорті 43 – 44 млн. тонн. Однак скільки з наявних потужностей – спадок радянських часів? Близько 30 млн. тонн», — вказав керівник.

Він наголосив, що наша застаріла матеріальна база не здатна забезпечити виконання функції якісної доробки та зберігання зерна, адже її створювали понад 50 років тому за інших умов і для інших потреб.

«На пальцях одної руки ми можемо порахувати, у кого є хороші елеватори. В основній масі це переважно підлогові зерносховища без транспортних систем та аерації. Досить часто можна спостерігати картину, як телескопічний навантажувач перевантажує зерно в ЗИЛ чи ГАЗ для транспортування від очистки до складу. За сховища слугують реконструйовані корівники… Такі реалії в цьому сегменті. Зрозуміло, що первинні інвестиції зроблені в агровиробництво, але на сьогодні виникає потреба вирощене зерно висушити, почистити та зберігати без втрати якості», — заявив Холод.

Компанія Tornum — виробник та постачальник комплексних систем обробки зерна для сільського господарства і зернопереробної промисловості. За даними аналітичної системи YouControl, засновники компанії — Tornum A.B., Volati Agri A.B.

 

*спілкувався Юрій Гончаренко

 

 

Пропонуємо:

«ТОРНУМ» – шведська якість, міжнародний інтелект

Транспортные перевозки зерновых резко сократились

Стало известно, сколько зерновых мы экспортировали

ФАО: прогноз мирового производства зерновых пересмотрен в сторону снижения