З України росіяни активно вивозять привласнене зерно. Так, самохідну баржу в порту Бердянська вже завантажено.

«У місті Бердянськ Запорізької області, з акваторії морського порту, відзначено транспортування ворожими буксирами російської самохідної баржі, яка завантажена пшеницею», — інформує Генштаб ЗСУ у своєму зведенні.

Зерно з України російська сторона вивозить постійно, факти зафіксовано, у тому числі зі спутника. Про це неодноразово повідомляли і закордонні ЗМІ. Так, сирійське судно Pawell перевозило крадене збіжжя з окупованого Бердянська, його розвантажили у турецькому порту Хопа.

Нагадаємо, СБУ оголосила підозру російському громадянину Віталію Хоценку щодо викрадення українського зерна, вугілля та граніту з Маріупольського порту.

Минулоріч проєкт американського космічного агентства NASA Harvest оголосив, що російська сторона вивезла з України зерна щонайменше на $1 млрд. Зерно з України вивозили до країни-агресорки, а також в Лівію, Сирію та Іран.

CNN із посиланням на супутникові знімки компанії Maxar Technologies повідомлядл про прибуття російського вантажного корабля “Матрос Позиніч” 27 травня до сирійського порту Латакія. Припускали, що вантаж зерна був викраденим з України. Офіційні особи з України засвідчили, що балкер був завантажений майже 30 тисяч тонн української пшениці. Україна навіть попереджала Єгипет, що зерно було вкрадено.

 

 

Пропонуємо:

За викрадення українського зерна будуть санкції від G7

Financial Times: Росія торгує викраденим українським зерном

МЗС країни-агресора висуває вимоги для продовження “зернової угоди”