Генеральний секретар Конференції ООН з торгівлі та розвитку Ребека Грінспан та заступник Генсека ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс 16-17 жовтня побували у Москві. Мета – продовжити дію зернової угоди, повідомив речник Генсека ООН Стефан Дюжаррік.

Зустріч представників ООН відбулася із заступником міністра закордонних справ РФ Сергієм Вершиніним, як сказав Дюжаррік, були і “позитивні дискусії” Грінспан з першим віцепрем’єр-міністром РФ Андрієм Бєлоусовим “щодо сприяння безперешкодному експорту російського зерна та добрив на світові ринки, підтвердивши прихильність до подальшого прогресу з усіма сторонами, залученими до цього процесу, з метою подолання глобальної продовольчої небезпеки”.

Як інформує представник ООН, Гріффітс зустрівся із заступником міністра оборони РФ Олександром Фоміним з метою «обговорити більш ефективну реалізацію Чорноморської зернової ініціативи».

Раніше російська сторона надіслала ООН перелік вимог, у разі невиконання яких погрожувала вийти з зернової угоди, дія якої в листопаді добігає кінця.

Нагадаємо, угоду про розблокування українських портів для забезпечення експорту зерна підписано в Стамбулі 22 липня з ООН та Туреччиною, окремо один від одного підписалися Україна та РФ.

 

 

Пропонуємо:

Угода по «зерновим коридорам» діятиме і надалі

ООН наполягає на необхідності продовження «Зернової угоди»

Україна та Туреччина працюють над прискоренням зернової логістики

В ООН підрахували, наскільки зменшився експорт зерновим коридором

В Угорщині почав працювати новий контейнерний термінал для зернової логістики з Україною