Міністри сільського господарства Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини звернулись до Єврокомісії із закликом повернутися до довоєнних квот на українську агропродукцію. Вимагають від України дотримання європейських стандартів, з посиланням на заяву голови Мінсільгоспу Угорщини Іштвана Надя інформує УНН.
Міністр зазначив, що цього року у червні добігає кінця дія регламенту ЄС, який регулює імпорт з України, а Єврокомісія “має знайти довгострокове вирішення проблем ринку, спричинених українською сільськогосподарською продукцією”.
Чиновник пояснив, що у спільному листі Комісію закликали повернутися до довоєнних квот, запровадити захисні заходи для агропродукції, запровадити автоматичний захист та індивідуальні квоти на регіональній основі для прикордонних держав-членів.
Надь зазначив, що підписанти звернулися до Брюсселя з проханням вимагати екологічних, санітарних і фітосанітарних стандартів ЄС для української агропродукції.
Угорщина зберігатиме обмеження на імпорт української агропродукції під національною юрисдикцією стільки, скільки це необхідно для захисту місцевих фермерів.
Напередодні прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що вступ України в ЄС залежить від угорців, а проти волі Будапешта Київ не стане частиною блоку.
Пропонуємо:
Україна помітно наростила експорт товарів
Європейським фермерам можуть скасувати дотації
