Цибуля стала найдефіцитнішою як в Україні, так і в Європі з Азією: ціни на цей овоч злетіли догори, «овочева лихоманка» стає нормою у світі, і в Україні цибуля здорожчає ще більше, прогнозує керівник проекту «АПК-інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев.

На його переконання якщо зараз вже оптова вартість цибулі досягла 40 гривень за кілограм на нашому внутрішньому ринку, а це втричі дорожче, ніж сезоном раніше, далі цінники додадуть ще 20%, до 50 гривень за кіло.

Зараз у роздробі цибулю продають по 60-80 грн, в окремих супермаркетах можно купити по 100 грн, надалі овоч може піднятися і до рівня 100-120 гривень. Навіть 200 грн – цілком реальна ціна найближчого майбутнього, не виключає керівник проекту «АПК-інформ: овочі та фрукти», адже спекулятивний фактор теж може включитись.

У Європі через посуху врожай цибулі скоротився на 10%, там ціна теж росте, хоча вона і нижча, ніж в Україні. Так, у Польщі за гострий овоч можна віддати на 7-10% менше, ніж на наших теренах. Казахстан і Узбекистан, які експортували і до нас, і до Європи, призупинили експорт, що ускладнило ситуацію з цінами. До України цибулю зараз везуть навіть із Нідерландів, а раніше привозили із Середньої Азії.

На Філіппінах і взагалі край з цибулею: там цибуля здорожчала за кілька місяців ушестеро, до $13/кг. Для розуміння ситуації: така ціна втричі перевищує вартість курятини і більша за середньоденну зарплатню звичайного філіппінця. Місцеві ресторації оголосили, що блюда з цибулею обмежені, жителі навіть почали купляти цибулю в Еміратах та літаками везти собі, ось до чого дійшло.

 

 

Пропонуємо:

Єгипет-Україна: купуємо часник та цибулю

Цей рік в Україні буде багатим на овочі та олійні

Ціна борщу: національна страва стає золотою

Аргентинська компанія розробила розумні переносні сховища для картоплі та цибулі