В Україні помітно здорожчали овочі “борщового набору”, за винятком картоплі, закінчується морква, навесні оптові ціни на неї можуть сягати 40 грн/кіло (насьогодні її ціна: 20-23 грн), каже керівник проєкту “АПК-інформ: овочі та фрукти” Олександр Хорев.

Дорожчають буряки, томати, болгарський перець, салат та петрушка, трішечки дешевше стали коштувати цибуля часник та кріп. Втім, Хорев не виключає здорожчання цибулі і до 200 грн/кіло, якщо додасться спекулятивний фактор.

Тенденція щодо дорожчання овочів на тлі їхньої нестачі – глобальна. Так, у Великій Британії внаслідок зменшення врожаю в Іспанії та Марокко вже відчувається дефіцит овочів у магазинах та супермаркетах, лавки обмежили продаж в одні руки. Проблемою став и землетрус у Туреччині, внаслідок катаклізму порушилася логістика.

Хорев не виключає, що подорожчає капуста, а з буряком та картоплею для звичайних українців проблем бути не має. Українські огірки нового сезону продають по 180 грн, а турецькі – по 100-120 грн, адже витрат на газ пелети та електрику з логістикою у нас виходить більше. Голова Асоціації “Теплиці України” Олексій Чайка не виключає, що ціни можуть знизити, якщо українцям будуть не по кишені власні продукти. Але ж питання збитків для виробників залишається відкритим.

 

 

Пропонуємо:

В Україні бракуватиме овочів для борщу

На Дніпропетровщині для потреб ЗСУ приготували сухий борщ

Цибуля в Україні дорожча ніж в Європі, а Філіппіни нас обійшли