На оптовому ринку ціни на бензин та дизель почали йти вниз, повідомляє delo.ua.

Причина проста: на тлі високих цін на пальне кінцеві споживачі палива, і саме бізнес-сегмент, агрохолдинги почали купляти самостійно.

Так, 24 червня оптові ціни на бензин і дизпаливо знижувалися двічі, після 14:00 ціни вони навіть стали нижчими за роздрібні: у Західних регіонах країни можна було купляти бензин в опті по 47 грн/л, а дизпаливо по 51 грн/л.

А сталося так: з початку російського вторгнення ми мали дефіцит на ринку палива та зростання цін, на оптовому ринку орієнтувалися на бізнес-сегмент, тож ціни були вищими, ніж на АЗС, де до 17 травня працювало держрегулювання. Потім ціну втримували після переговорів з найбільшими гравцями ринку.

У мирний час націнка на тонні бензину становила $20, а після початку бойових дій та дефіциту зросла до $750. Те ж саме и стосується постачальників, які перевозять паливо через кордон, а також тих, хто вже розвозить його по країні.

Враховуючи це, великі агрохолдинги просто закупили бензовози і почали самотужки купляти паливо, що і вплинуло на зниження ціни. Таким чином, як зазначають експерти, грати в монополію на паливному ринку великим гравцям вже не виходить.

 

 

Пропонуємо:

Парламент повернув акцизи на паливо

Ціни на пальне підвищилися, АЗС відкоригували ціни

Говорить Москва: польське паливо не буде безкоштовним

Стало відомо, в яких агрохолдингах зросла капіталізація, а де знизилась

Ціни на бензин та дизель злетять до неба? Держрегулювання скасовано