Народні обранці з фракції «Батьківщина» та віце-спікер Олена Кондратюк зареєстрували у парламенті законопроєкт №8295 про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження терміну дії обмежень у сфері купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Ініціатива пропонує ще на 5 років залишити заборону на продаж землі юридичним особам, інформує «Судово-юридична газета».

Депутати запропонували внести зміни до перехідних положень Земельного кодексу та визначити, що Юридичні особи набувають право на купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення відповідно до цього пункту з 1 січня 2029 року.

На сьогодні заборона продавати землю юридичним особам діє до початку 2024 року. У пояснювальній записці автори законопроєкту наголошують, що у період післявоєнної відбудови надання дозволу на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення юридичними особами, «за якими можуть стояти у тому числі і іноземці, та зняття обмежень щодо загальної площі земельних ділянок, що можуть перебувати у власності громадянина України, призведе до концентрації значних площ землі в руках великих аграрних підприємств. Малі ж фермерські господарства, які зазнали значних втрат від бойових дій та спричиненої ними економічної кризи, не матимуть можливості придбавати такі земельні ділянки внаслідок відсутності достатніх коштів».

Автори вказали, що «продаж земельних ділянок в умовах відсутності ефективних ринкових механізмів ціноутворення призведе і до втрат надходжень до бюджетів».

 

 

Пропонуємо:

Ринок землі сповільнився: нові ціни

USAID зайнявся ринком української земли

Prozorro повідомляє, де найдорожча земля в Україні

Держгеокадастр може анулювати угоду купівлі-продажу

Селяни матимуть платити податки за землю: якою буде сума за пай

Законом врегульовано: почали діяти нові земельні відносини на час воєнного стану