Повноцінне фінансове забезпечення господарств Одеської області потребує 12,7 млрд. грн, однак вони мають лише 70% цієї суми.

Про це повідомила директорка Департаменту  аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА Алла Стоянова.

«Дефіцит ми плануємо покрити за рахунок допомоги уряду, відповідне рішення вже ухвалене. Впроваджується кредитування з обмеженням до 10 тис. га, а також оборотом до 1 млрд. грн, що нас цілком влаштовує, бо на Одещині немає великих агрохолдингів, тому більшість підприємств вписуються у ці критерії», — зазначила чиновниця.

Також за словами Алли Стоянової, сума кредиту – до 50 млн. грн із коефіцієнтом 4. Для того, щоб аграрій одержав 1 млн. грн, йому потрібно передати в заставу зерно на 2,5 млн. грн. Строк пільгового кредиту – шість місяців. Його вартість нульова, тобто держава компенсуватиме повністю відсотки по кредитах.

«Наші аграрії дуже схвально сприйняли податкові новації, згідно з якими сплачуватиметься податок у розмірі 2% від обороту, скасовано податок на прибуток і ПДВ, тобто буде 2% з обороту і крапка», — заявила директорка Департаменту  аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА.

 

 

Пропонуємо:

Ощадбанк кредитуватиме релокацію бізнесу

Окремим ФОПам дозволено не платити ЄП

Фермерам видали кредити для проведення посівної

Посівна під кулями: аграрії Одещини засіяли ранні ярі культури

Аграрії Одещини відчувають дефіцит пального, Мінагро має рішення

Роман Лещенко повідомив про кроки влади та Мінагро для підтримки аграріїв

Микола Сольський дав рекомендації щодо вирішення проблем, які постали перед аграріями