Україна переживала і більш тяжкі потрясіння, ніж у 2022 році. Якщо не брати до уваги психологічний чинник, то в економічному плані українська історія пам’ятає і складніші часи.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю “ЗЕРНУ” висловив власник АТМ, Юрій Дробязко.

Якщо не брати до уваги важкий психологічний тиск війни, агрокомплекс добре пам’ятає і довоєнні потрясіння.

“Я бачив набагато жахливіші роки для агрокомплексу. Якщо виокремити людські переживання і людські труднощі, цей рік – не важкий для агрокомплексу. Для окупованих територій, для територій бойових дій цей рік трагічний, а для решти – не надто важкий рік. 2004 рік унаслідок економіки та кліматичних явищ був набагато важчим”, – пояснив він.

Експерт нагадав про актуальну ціну кукурудзи та навів приклад про її вартість в найближчому минулому.

“Зараз на елеваторі ціна кукурудзи $148,60/тонна, не така низька, це не безкоштовно. У 2004 році ціна з ПДВ становила $65/тонна, витратні матеріали коштували трохи дешевше, оренда землі була нижчою”, – зазначив Дробязко.

А проблеми, які мають на сьогодні аграрії щодо рентабельності, на думку власника АТМ, пов’язані зі скупкою землі сільгоспвиробниками, сплатою та переплатою за право оренди, самою вартістю оренди тощо.

“Аграрії самі зумовили нинішній стан, хапають землю, перебивають один в одного, заплатили дурні гроші, поки перекуповували один в одного права оренди, потім підняли ціну оренди до 300 $/га. А зараз прийшла розплата”, – резюмував експерт.

дані: agrotender.com.ua

 

 

 

 

Пропонуємо:

Юрій Дробязко, АТК: «Головний ворог інвестора – агроном»

Аграріям довелося суттєво обмежити кредитні апетити

Дробязко: я б на місці людей, які коригують сівозміну, сіяв би сою (ВІДЕО)

Британія-Україна: Борис Джонсон та Андрій Дикун обговорили створення фонду допомоги українським аграріям