Громада має встановити факт необґрунтованого обробітку та самозахоплення невеликих ділянок навколо і всередині масивів, і тоді вже можна діяти.

Засновник та керівник онлайн-сервісу Feodal.Online Андрій Дем’янович у блозі на AgroPolit.com повідомив, що в межах земель територіальної громади є поняття розорюваності земель — це вихід оброблюваних масивів за юридичні межі земельних ділянок.

Експерт вказав, що перший варіант розв’язання проблеми — спілкування з товаровиробниками та приведення меж обробітку до меж юридичних масивів. В іншому випадку потрібно проведення інвентаризації ділянок, отримання їх в розпорядження і подальша передача на аукціон. Є і третій варіант — направити до товаровиробника інспекторів Держгеокадастру, але такий шлях зумовить одноразову сплату штрафу і погіршить взаємовідносини з користувачем.

Дем’янович пояснює, що будь-який аграрій, який розорює поля буде зацікавлений в оформленні офіційної оренди. Це — упевненість, гарантія не втратити площу. Отже, краще вести мирний діалог, який завжди приведе до надходжень у бюджет.

 

 

Пропонуємо:

Розглядається можливість продажу землі через інтернет

Думка: великі агрохолдинги викуплять основну частку родючої землі