З січня по листопад поточного року Україна відправила на експорт 2,8 тис. тонн свинини, інформує Державна митна служба.

Це втричі більше, ніж за минулий рік. У валюті цьогоріч ми отримали $6,9 млн виторгу.

Впродовж зазначеного періоду Україна активно експортувала до ОАЕ (71%), Бахрейну (10,2%) та Гонконгу (5,7%).

Сумарний імпорт свинини за 11 місяців склав 2,15 тис. тонн, повідомляє Асоціація “Свинарі України”.

“Цьогорічні експорті здобутки залишаються досить „скромними” як порівняно із загальною внутрішньою пропозицією свинини в країні (близько 0,6% сукупної чи 0,8% промислової), так і багатьох попередніх років. Тим не менш, вивезене за 11 місяців утричі більше ніж за весь попередній рік, а очікуваний показник за підсумками поточного (близько 3 тис. тонн) буде ближчим до рівня, досягнутого у 2021-му, коли за межі країни реалізували 3,8 тис. тонн свинини. Утім, варто розуміти, що статус нетто-експортера Україна має втримати ще активнішими зовнішніми поставками свинини, адже цьогоріч його отримати дозволила цінова кон’юнктура внутрішнього ринку, а за її зміни, імпорту, найімовірніше, відродиться”, ― висловилися у галузевому об’єднанні.

 

 

 

Пропонуємо:

Вихід до портів: у Румунії будують автомагістраль у напрямку українського кордону

АМКУ: надано дозвіл на злиття Viterra та Bunge

Підписано Меморандум з канадською неурядовою організацією SOCODEVI

Представлено вдосконаленого робота-скотаря SwagBot: штучний інтелект, який запобігає деградації ґрунту