Навіть незважаючи на серйозні перепони з боку російської сторони, наші садівники спромоглися відновити зовнішні постачання свіжих яблук до Південно-Східної Азії та Близького Сходу, інформує EastFruit.

«Країни Близького Сходу у новому сезоні стали головним напрямком експорту свіжого яблука у сезоні 2022/23, після початку збирання осінніх сортів яблука. Зокрема ОАЕ знову стали основним покупцем, купивши за перші три місяці сезону майже 3 тис. тонн українського свіжого яблука. Серед головних імпортерів яблука з України були Саудівська Аравія, Катар, Ірак, Кувейт та Оман. Особливо показовим для мене є відновлення експорту до Малайзії, де українське яблуко здобуло гарну репутацію. Адже ця країна дуже далеко від України, а логістика істотно подовжилася і подорожчала. Проте українські садівники довели, що вони продовжують знаходити рішення навіть у таких складних умовах та зберігати присутність на стратегічно важливих для України ринках збуту», – зазначив економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Андрій Ярмак.

Кілька місяців від початку повномасштабного бойового вторгнення окупаційних військ на українську територію нашим садівникам та трейдерам довелось шукати нові логістичні маршрути та відновлювати постачання до найбільш віддалених країн. Зиски виробників мають знизитись, адже витрати на логістику ростуть. Втім для ефективних садівників покривати витрати на виробництво цілком реально, а фундамент для активної експансії на зовнішні ринки вже закладено.

Аналітики інформують, що за перший квартал сезону 2022/23 (серпень-вересень) до того ж самого періоду минулого сезону Україна у кількісному відношенні посилила постачання яблук в ОАЕ на 2% та до Катару – на 11%, більш ніж утричі зріс обсяг експорту свіжого українського яблука до Узбекистану. Зовнішні постачання на ринок ЄС просів, втім у першому кварталі продовжували активно імпортувати значні обсяги українських яблук Румунія та Швеція. Тож і нам допомогли, і гарний продукт отримали.

«Якщо ж оцінювати календарний рік, то за перші 10 місяців 2022 року Україна експортувала, попри розв’язану росією війну, у 2,4 раза яблука більше, ніж за той же період 2021 року», – вказують експерти.

 

 

Пропонуємо:

Аналітик констатує просідання агроекспорту

Експерт: в Україні вистачить яблук для внутрішнього ринку