Garford Farm Machinery (Великобританія) планує збільшити випуск продукції, просапних культиваторів, на 60% до 2020 року. Причина полягає у тому, що загальне обмеження використання хімії у рослинництві країн ЄС примушує фермерів повернутися до механічних способів боротьби з бур’янами. І це не може не відбитися на ринку. В лінійці виробників просапних культиваторів є такі моделі, як Robocrop InRow, Inter-Row, Inter-Plant.

Лише декілька виробників культиваторів обладнують свою техніку камерами. Зокрема голландська Stektee, французька Carre та Schmotzer і Garford (Німеччина). Але тільки Garford та Stektee знищують бур’яни у міжряддях, а також безпосередньо в овочевих, салатних культурах. Виглядає це наступним чином: камера високої точності орієнтується за «цифровою сіткою» у рядках, а комп’ютер та датчики контролюють керування гідравлічною системою з боковим зміщенням. Це дозволяє утримувати робочі органи у міжрядді та знищувати бур’яни. Ефективна робота Robocrop (з високоточною системою Robocrop Precision Guided High Speed System) на зернових культурах: 18 км/год.

Культиватори InRow демонструють дивовижну точність: обробляють кожну рослину окремо. Це можливо лише за допомогою потужних камер та комп’ютера, що дозволяє розпізнати та активізувати зубці й ротор. Культиватори для точного землеробства зчитують поле, визначають концентрацію пігменту, який працює, потім — дані про просапну культуру. Камера має широкий кут, обробляє кілька рядків одночасно, оптимально фіксує просапну культуру: після отримання даних активне обладнання розміщується у центр рядка за допомогою гідравлічного бокового зміщення.

Високоякісну роботу культиватора забезпечує зображення основної культури, тому важливо, щоб вона переважала у зображенні.

Машини Garford для міжрядкової культивації мають копіююче колесо регулятора заглиблення, стандартні та пласкі культиваторні лапи, варіативні леміші, ріжучі леза, ротаційні просапні борони. Але унікальною цю техніку робить саме система точного наведення Robocrop.

Теоретично техніку можна було б застосовувати на грядках, але в пакеті компанії робоча ширина — 12 м. Практики кажуть, що по овочах Robocrop InRow, машина для обробки кожної рослини, рухається на швидкості 2,5-3 км/год, обробляє 4 рослини на секунду (міжряддя 35 см). Технологія камери забезпечує точність до 1 см. Для максимального контролю бур’янів потрібні сухі умови, щоб принаймні кілька сантиметрів верхнього шару були сухими. Просапування проводять у ранній фазі розвитку бур’янів: якщо коренева система «небажаних гостей» розвинулася, треба заглиблювати культиватор, що спричиняє пошкодження культури. У Великобританії машинами міжрядкового просапування обробляють 28-32 га на день.

«Ми бачимо високий інтерес до наших машин, які дозволяють боротися з бур’янами механічним способом, без застосування гербіцидів. Інтерес є і у Європі, Франції, зокрема, і в Північній Америці. Тому наші плани передбачають наступного року збільшення виробництва на 20%, а ще за рік – на 40%. Звісно, ми тримаємо в полі зору й зростання ринків у країнах СНД. Раніше наші машини цікавили фермерів, зайнятих органічним землеробством, але зараз до нас потяглися і компанії інтенсивного рослинництва.  Обмеження щодо застосування гербіцидів стають жорсткішими, і механічна обробка залишається єдиним шляхом очищувати посіви» — сказав Філіп Гарфорд, виконавчий директор Garford Farm Machinery.

 

 

 

Пропонуємо:

Роботизированная платформа Thorvald

Hands Free Hectare продолжает совершенствовать самоуправляемую технику