Перші гранти на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства в межах урядової програми «єРобота» знайшли своїх власників. Відомо, що на 5 серпня їх надійшло 13, ТОП-7 регіональних агропідприємств Одеської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Волинської областей, Чернівецької та Закарпатської областей отримали відповідну допомогу.

Зараз площі під сади заявників варіюються в інтервалі 1,34-25 га, а суми гранту – у межах 360 тис. грн до 10 млн. грн на одного отримувача. Загальна площа становить 177,39 га на суму 45,8 млн. грн.

«Реалізація цих проектів дасть поштовх до створення робочих місць у сільській місцевості, а також виведе на ринок якісну українську продукцію», – заявив Микола Сольський. Та наголосив, що це перші погоджені грантові заявки.

Що найбільше цікавило аграріїв: лохина, чорниця, яблуневі, грушеві сади та ліщина.

Якою умовою є участь у програмі: за умовами Порядку передбачується обов’язкове створення робочих місць. Передбачається співфінансування: на рівні 30% власних коштів мають забезпечувати учасники, ще 70% – держава. Коштами можна покрити будь-які витрати, що мають відношення до проєкту висадки насаджень.

Нагадаємо, у червні було започатковано фінансову підтримку бізнесу в рамках урядової програми «єРобота». Урядові гранти спрямовуються на навчання підприємців, а також створення та розвиток власної справи. Мінагро курує з них два напрями, що стосуються розвитку садівництва, ягідництва виноградарства та тепличного господарства. Кожний учасник має вести діяльність не менше 5 років, сплачувати податки в бюджет, а також створити визначену кількість робочих місць.

грант на сад

грант на теплицю

 

 

Пропонуємо:

Тепличному сектору України нададуть гранти, озвучено умови

«Те, що не горить» – український сад на найбільшій щорічній виставці квітів у світі

Унікальна можливість: малий агробізнес може отримати гранти на доробку зерна