В сучасному землеробстві кукурудза являється однією з найголовніших культур, недарма ж її називають царицею полів. Кукурудза входить до трійки, так званих, найголовніших хлібів людства, куди крім неї увійшли пшениця та рис. От і українські аграрії охоче включають її в структуру посівних площ своїх господарств. Крім того, це ще й економічно вигідна, або як зараз говорять — бізнесорієнтована культура.

Одним з найважливіших елементів технології вирощування кукурудзи є правильно розроблена та в подальшому забезпечена система удобрення. Кукурудза гостро реагує зниженням врожаю на нестачу всіх необхідних їй макро- та мікроелементів. Але є елемент, нестача якого зводить практично до нуля всі намагання фермера отримати хоч бодай якийсь урожай – калій.

Чому ж калій є настільки важливим та невід’ємним? Тому, що по-перше, поряд з фосфором, калій відповідає за якісне формування кореневої системи, а це впливає на якісне забезпечення рослини іншими елементами живлення.

По-друге, нестача калію призводить до зменшення продуктивності, а згодом і до повної загибелі більш старшого листя, зменшення інтенсивності і гальмування процесів фотосинтезу, що веде за собою нестачу в рослині амінокислот, цукрів, крохмалю та ін. Нестача даних органічних сполук негативно впливає на стійкість рослин до стресових умов (холоду, спеки, посухи), а також до зниження загального імунітету рослини (нездатність протистояти хворобам), що може призвести як до суттєвого зниження урожайності, так і до повної загибелі рослини.

По-третє, калій впливає на генеративні органи, зокрема на утворення пилку, закладання качанів, кількість в них зерен та їх налив. При нестачі калію, в рослинах затримується викидання волотей та приймочкових стовпчиків, формується мала кількість пилку, запилення квіток проходить неякісно. В результаті отримуємо не озернені або слабо озернені качани.

І, нарешті, калій виконує значущу роль в транспортуванні та засвоєнні поживних речовин, за що його й називають «елементом якості».

Підсумовуючи, хочеться зазначити, що переоцінити значення калію неможливо, тому до забезпечення рослин цим елементом потрібно підходити виважено. Враховуючи його високу мобільність в ґрунті, намагатись вносити під весняну культивацію, або позакоренево, використовуючи легкозасвоювані форми добрив. В цьому Вам допоможе препарат Калій Фреш®, що містить гіберелін – 10 г/к, азот (N) – 5%, фосфор (P₂O₅) – 15%, калій (K₂O) – 38% та мікроелементи: бор (B) – 0,025%, Cu (EDTA) — 0,01%, Fe (EDTA) – 0,07%, Mg – 3%, Mn (EDTA) – 0,04%, Mo (молібдат) – 0,04%, Zn (EDTA) – 0,025%. Калій Фреш® застосовується в нормі 0,5-1,0 кг/га. Повторювати внесення можливо необхідну кількість разів. Такий препарат здатний вирішити проблему нестачі калію та мікроелементів, а разом з тим, зробити Ваш урожай високим та більш якісним.

 

Петро Шевчук, науковий співробітник з агрономії компанії Agrosfera.

 

Замовити товар та отримати кваліфіковану консультацію можна за телефоном гарячої лінії: 0 800 20 42 42

або на сайті: www.agrosfera.ua