Традиційно насиченість сівозмін соняшником в Україні в останні десятиліття є дуже високою, що породжує комплекс проблем як з вирощуванням самої культури, так і наступних за нею. Одним з наслідків цього є широке поширення такого бур’яну як вовчок. Боротьбу з ним можна проводити в сівозміні, повертаючи його на те саме місце через 7 – 10 років, в інші роки провокуючи його сходи в посівах кукурудзи та ріпаку. Але враховуючи рентабельність соняшнику і відносну простоту його вирощування, цим рецептом користуються одиниці. Таким чином залишається два шляхи: використання гібридів, які або стійкі до цього паразиту, або стійкі до гербіцидів з хімічної групи імідазолінони (система «Clearfield») (ХАНТЕР®, РК), які знищують його проростки.

Сівба гібридів стійких до імідазолінонів вирішуючи проблему з вовчком в той же час породжує інші, однією з них є боротьба з падалицею соняшнику в посівах послідуючих культур, зокрема озимої пшениці. Найбільш поширеними гербіцидами, що використовуються в посівах пшениці проти двосім’ядольних бур’янів є гербіциди, діючі речовини яких відносяться до хімічних груп синтетичні ауксини (ДИКАМ ПЛЮС®, РК, ЛЕГІОН®, ВГ) та сульфонілсечовини (МЕРКУРІЙ®, ВГ, ГУРОН®, ВГ), або їх суміші (ФУТУРИН®, ВГ). Кожна з цих груп має свої недоліки в боротьбі з падалицею імі-стійких гібридів соняшнику. Синтетичні ауксини успішно її знищують, але термін їх застосування обмежується фазою кущення у пшениці, коли ще немає масових сходів падалиці, частково вирішує цю колізію амінопірілід, що має значну ґрунтову дію, але він практично не розкладається в рослинних рештках та може пошкоджувати наступні культури. Більшість сульфонілсечовин можна використовувати до прапорцевого листка в культури, що могло б вирішити проблему пізніх сходів падалиці, але за своєю дією, як і імідазолінони вони є інгібіторами ALS тому їх ефективність в цьому  випадку є недостатньою.

Дуже добру ефективність мають гербіциди, що поєднують в собі синтетичні ауксини та триазолпіримідини (СУЛАМ®, СЕ) – добрий гербіцидний ефект та подовжений термін застосування (до появи другого міжвузля у культури). Та все ж пізні сходи падалиці можуть «проскочити», позаяк ґрунтової дії препарат не має.

Ну і нарешті препарат, який позбавлений перерахованих недоліків: КОРВЕТ®, КС. До його складу входять два компоненти: флорасулам, добре відомий нашим клієнтам як складова гербіциду СУЛАМ®, СЕ, та новинка нашої лінійки – флуметсулам. Обидва складники схожі між собою, бо відносяться до хімічної групи триазолпіримідіни, але є між ними і суттєві відмінності, головною з яких є досить довга грунтова дія флуметсуламу (період напіврозпаду 3 місяці). Це дозволяє досить гнучко використовувати препарат як в фазу кущення так і ближче до появи прапорцевого листка без зниження гербіцидної ефективності навіть за низьких температур від +5˚С. Обмежень по сівозміні гербіцид не має.

КОРВЕТ®, КС може контролювати дводольні бур’яни на пізніх фазах розвитку, придушувати ті види, які можуть бути стійкі до інших препаратів. Гербіцид надійно знищує волошку синю, підмаренник чіпкий, сокирки польові. Також до препарату високу чутливість проявляють зірочник середній, адоніс літній, амброзія полинолиста, талабан польовий, мак-самосів, вика польова, дейскуранія Софії, гірчак звичайний, горобейник польовий, гірчак березковидний, самосіви соняшнику, грицики, редька дика, кислиця польова, ромашка, нагідки звичайні, паслін чорний, види щириці. Середньочутливі: гібіскус трійчастий, осоти, рутка лікарська, гречка татарська, фіалка польова, жабрій звичайний, кропива.  Чутливі бур’яни КОРВЕТ®, КС  добре знищує навіть тоді, коли вони переросли.

Ріст бур’янів припиняється через декілька годин після внесення, перші видимі симптоми дії препарату з’являються  проявляються вже через 1-2 дні після обприскування, повна загибель настає через 2-3 тижні в залежності від погодних умов, розвитку та видового складу бур’янів.

Геннадій Підпальний, науковий співробітник з агрономії компанії «Agrosfera LTD».

Замовити товар та отримати кваліфіковану консультацію можна за безкоштовним номером 0 800 20 42 42 або на сайті www.agrosfera.ua