Інформацію про замах на міністра аграрної політики Романа Лещенка підтверджено у Міністерстві внутрішніх справ, під час термінового брифінгу дані повідомив очільник МВС Денис Монастирський.

Він проінформував, що МВС затримало підозрюваних у підготовці замаху на вбивство міністра аграрної політики Романа Лещенка.

«Ця справа була пов’язана безпосередньо з його діяльністю у 2018 році, ще до заняття ним будь-якої державної посади. І вчора ввечері відбулася зустріч замовників та кілера, який мав реалізувати злочин, в ресторані. Була обговорена вся оперативна ситуація цього замовлення: що, скільки. Був наданий завдаток у розмірі 20 тисяч доларів до виконання цього злочину», — розповів Монастирський.

Раніше в МВС повідомляли про замах на одного із міністрів Кабміну. Від жовтня 2019-го до 10 червня 2020 року Роман Лещенко був уповноваженим президента із земельних питань. 10 червня 2020 року був призначений головою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

«Це немає стосунку до державної служби. Це — цивільноправовий спір, в рамках якого в процесуальному законодавстві є відповідні рішення суду, які набрали законну силу. І я окреслював відповідну позицію, що шахрайські дії відповідної особи на підставі суду будуть сформовані з точки зору юридичної відповідальності за законодавством США. Мене нічого не пов’язує із відповідною особою, я з ним не спілкувався, я працював у межах, передбачених законодавством, виконуючи обов’язки державного службовця», — заявив Лещенко під час брифінгу.

Представник аграрного відомства вказав, що йдеться про події 2018 року.

«Шахрайські дії громадянина США полягали у тому, що він надавав насіннєвий матеріал, представляючись представником насіннєвої компанії США. І було кілька фактів, що цей насіннєвий матеріал був генетично модифікований та заборонений для реалізації. Під час того, як я займався політичною діяльністю, мене шантажували. І кожна наша дія, яка стосувалась наведення порядку в земельних відносинах, супроводжувалась медійними атаками, фейками, це було з метою дискредитації», — заявив посадовець.

 

 

Пропонуємо:

Лещенко сказав, скільки мільярдів отримали аграрії

Лещенко відвідав одне з агропідприємств групи компанії «Ерідон»