Президент Франції Емманюель Макрон поспілкувався з королем Йорданії Абдаллою ІІ по телефону, у розмові сторони приділили увагу питанням ситуації на Близькому Сході та війні в Україні, повідомляє пресслужба Єлисейського палацу.

«Вони обговорили ситуацію на Близькому Сході, обидва висловили свою стурбованість у зв’язку із відновленням зростання напруженості. Президент [Французької] Республіки висловив готовність стримувати будь-яку ескалацію та працювати над досягненням міцного світу. Він нагадав про особливу увагу, яку він приділив святим місцям в Єрусалимі під час візиту в січні 2020 року, і наголосив на особливій ролі Йорданії у цьому відношенні», — йдеться в тексті.

Французький лідер висловив готовність працювати над забезпеченням стабільності в регіоні у відповідності до результатів «Багдадської конференції зі співпраці та партнерства», що відбулася у серпні 2021 року за участю Франції. Макрон висловив підтримку Хашимітського Королівства у його відповіді на виклики у сфері безпеки та економічні проблеми.

Під час перемовин увагу приділили темі війни в Україні, її наслідкам для глобальної продовольчої безпеки.

«Президент республіки розповів про дипломатичні зусилля Франції, що вживаються спільно з ООН та зацікавленими країнами, щоб забезпечити вивезення врожаю, від якого залежить продовольча ситуація у значній частині світу», – повідомляє адміністрація Макрона.

 

 

Пропонуємо:

Насувається глобальна продовольча криза: що каже світ

Шмигаль сподівається на міжнародну дипломатію у справі розблокування портів

Мінагро працює над організацією мобільних сховищ для збереження врожаю

Макрон запропонував російському колезі ініціювати резолюцію ООН про деблокаду порту Одеси