На посіви озимих пшениці, ріпаку та ячменю відбувається масова міграція мишоподібних гризунів, йдеться у звіті про фітосанітарний стану сільгоспрослин, оприлюднений пресслужбою Мінагрополітики.

Так, станом на найближчі дати посіви озимих на 10-45% заселені колоніями шкідників у кількості 1-3 у Волинській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Одеській та Тернопільській областях.

У лісостепових та поліських областях зростає кількість гризунів, у господарствах Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Полтавської, Тернопільської та Хмельницької областей нараховують 2-6 жилих колоній полівок на гектар. Чимало гризунів живуть в незораних землях після кукурудзи та соняшнику. Імовірно, вони перейдуть в озимину, якщо не буде проведено відповідні заходи.

Збільшилась популяція курганчикової миші, яка харчується насінними кормами із культурних та диких злаків в Степу, південному та центральному Лісостепу на незораних полях після збирання врожаю.

3-5 і більше жилих колоній на гектарі вже свіжчить про необхідність застосування родентицидів. Запобіжні заходи можуть змінити ситуацію з полівками, вчасна та якісна зяблева оранка, до прикладу, руйнує нори і знищує кормову базу, гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів.

 

 

Пропонуємо:

З українських полів тікають миші

В Україні активно знищують гризунів

НААН України повідомив про стан посівів озимих

В Україні озимі можуть пошкодити гризуни та льодова корка

На посівах озимих зернових культур фіксуються хвороби та шкідники