В Україні в рамках ринку землі станом на 26 листопада 2021 року зареєстровано 52 117 земельних угод, інформує Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру подали 5327 нотаріусів, усього 5981 таких документів, з цієї кількості погоджено 5296, відмовлено 685.

Нагадаємо, старт ринку землі відбувся 1 липня 2021 року, до 2024 року купувати арарні угіддя можуть виключно фізичні особи, громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Іноземцям купляти українські землі закон про ринок землі забороняє. Втім, можуть бути прецеденти з покупкою землі через банки. У майбутньому очікується, що питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям буде вирішено на загальнонаціональному референдумі.

На думку експертки із земельного законодавства Програми USAID з аграрного і сільського розвитку Анни Федун, до рішення про продаж своїх аграрних угідь українці прийдуть не раніше 10-20 років. За версією експерта Центру досліджень продовольства і землекористування Романа Нейтера, ТОП-5 українських регіонів з найдорожчою землею виглядає так: Івано-Франківська, Чернівецька, Полтавська, Львівська і Київська області.

На публічній кадастровій карті вже можна отримати розгорнуту інформацію про земельні паї.

Нещодавно заступник міністра агрополітики та продовольства Тарас Висоцький розповів про напрямки держпідтримки на 2022 рік. Зокрема оголосив про новий напрям держпідтримки малих фермерів (до 20 га) на купівлю землі.

 

 

Пропонуємо:

Ринок землі запустили не для українців: підсумки та висновки

Оголошено п’ятірку українських регіонів з найдорожчою землею

В USAID прогнозують, коли українці продаватимуть землю іноземцям

Власникам земельних паїв приготували сюрприз – новий податок