Станом на 17 вересня в рамках ринку землі укладено 17293 угоди, повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Заяви для доступу до Державного земельного кадастру подали 4990 нотаріусів, всього було 5609 заяв, погоджених 4957, в черзі на розгляд – 1, відмовлено 651.

До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізичні особи, громадяни України, з обмеженням в 100 гектарів. Середня вартість гектара землі вже до кінця року становитиме близько 50 тис. грн, прогнозує міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко.

Нещодавно Держслужба геодезії, картографії та кадастру анонсувала створення спецпідрозділу, яке буде займатися оскарженням незаконних дій держреєстраторів. Це перші кроки в напрямі протидії рейдерству.

За даними Опендатабот, в Україні щорічно збільшується кількість рейдерських атак, а в суді розглядають менше ніж 43% подібних прецедентів. При цьому через рейдерів інвестиційна привабливість в Україні знижується. За 5 років в Україні кількість кримінальних проваджень зросла у 2,5 раза, з 290 справ за 2015 рік до 849 у 2020 році.

 

 

Пропонуємо:

Лещенко прогнозує зростання ціни землі

В Україні зареєстрували понад 29 тис. земельних угод

Мінагро оприлюднило нові дані по земельним угодам

Мінагро повідомило, скільки укладено земельних угод

Скільки придбали землі: Мінагро повідомило нові дані

Скільки придбали землі: Мінагро оприлюднило нові дані

Скільки в Україні зареєстровано земельних угод: Мінагро повідомило нові дані