Мінінфраструктури України пропрацьовує заходи щодо збільшення пропускної спроможності на західному кордоні нашої країни та пропрацьовує адекватні відповіді на виклики, які стоять перед аграріями, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у тг-каналі.

«Розуміємо основні виклики, які стоять зараз перед аграріями. Перше – необхідність вивезення врожаю. Мінінфраструктури пропрацьовує заходи щодо збільшення пропускної спроможності на західному кордоні України. Адже через блокування росією українських портів у нас залишається 23,5 млн. тонн зернових та олійних культур», – вказав глава уряду.

Шмигаль наголосив, що другим важливим викликом є збереження нового врожаю, у зв’язіку з чим Мінагрополітики розглядає можливість організації мобільних сховищ, що має забезпечити збільшення обсягів для зберігання на 10-15 млн. тонн.

Окрім цього, як вказав посадовець, важливим питанням є забезпечення пального для аграріїв. Для цього вже дали завдання профільним міністерствам та ВЦА забезпечити необхідний обсяг дизельного пального на сезон збирання врожаю.

«Уряд ужив усіх заходів, щоб успішно провести найскладнішу в історії посівну кампанію. Тепер маємо не менш успішно провести жнива та збирання врожаю», – наголосив глава уряду.

 

 

Пропонуємо:

УЗА: прогноз врожаю зменшено

ФАО та Канада допоможуть Україні з зерносховищами

В ЄС назвали блокаду українського зерна воєнним злочином

Президент Литви не підтримує ідею експорту зерна через РБ

Макрон поспілкувався з королем про експорт та війну в Україні

Шмигаль сподівається на міжнародну дипломатію у справі розблокування портів