За 10 місяців 2021 року середньомісячна заробітна плата в АПК зросла на 18,5% у порівнянні з аналогічним періодом роком раніше, йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За даними Державної служби статистики у жовтні п.р. розмір середньої заробітної плати штатних працівників сільського господарства становив 12 827 грн (+8,5% до минулого місяця).

Найбільше платять в Івано-Франківській, Тернопільській, Львівській, Чернігівській та Полтавській областях. У виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів середньомісячна зарплата штатних працівників зросла на 14,4% до аналогічного періоду роком раніше. У жовтні вона становила 13 грн (+3,9% до вересня 2021 року). Найвищий рівень оплати праці у цій сфері діяльності у Вінницькій, Миколаївській, Херсонській, Київській областях, а також у Києві.

Нагадаємо, у держбюджеті на 2022 рік на аграрний напрямок передбачаються витрати на фінансову підтримку аграріїв – 4,4 млрд. грн, на підтримку фермерських господарств – 180 млн. грн на земельну реформу – 139,4 млн. грн, на інвентаризацію земель та оновлення картографічної основи Державного земельного кадастру – 237,8 млн. грн.

Раніше Державна служба статистики повідомляла, що середньомісячна заробітна плата штатних працівників сільського, лісового та рибного господарств з 2010 року до 2019-го зросла у 6 разів.

 

 

Пропонуємо:

В мае в АПК снизились зарплаты

Держстат запевняє: зарплати аграріїв помітно зросли

Держстат повідомив про кількість фермерських господарств