Попри російсько-українську війну в системі Prozorro укладено 2,8 млн. контрактів на 484 млн. гривень, інформує Мінагро з посиланням на заступницю міністра економіки України Надію Бігун.

За наведеними даними кількість конкурентних закупівель минулоріч сягала близько 160 тис, сума укладених угод – 198 млн. грн, усього зафіксовано близько 30 тисяч замовників, і 16 тисяч з цієї кількості анонсували конкурсні закупівлі. Загальна кількість учасників торгів була близько 181 тисячі, а у конкурсних торгах брали участь 33 тисячі учасників.

Топ-5 закупівель 2022 року:

· продукти харчування – 25 тис.

· будівельні роботи – 23 тис.

· медичне обладнання – 20 тис.

· нафтопродукти – 15 тис.

· сільськогосподарська продукція – 8 тис.

«Минулий рік став роком жорстких випробувань для всієї країни, і для системи публічних закупівель зокрема. В умовах широкомасштабного вторгнення публічні закупівлі мали забезпечити всебічну підтримку громадянам, державі і Збройним Силам України. Протягом року система закупівель продемонструвала гнучкість, реагуючи на виклики, що постали перед державою. І при цьому зуміла зберегти ключові принципи: прозорість, конкуренцію, відкриті дані – наскільки це можливо в умовах воєнного часу.

Такий підхід ми використовуємо і сьогодні, зокрема, з рішенням щодо тимчасового припинення трьохраундових аукціонів. Таке вимушене рішення є реакцією на бомбардування енергетичної інфраструктури і проблеми з енергопостачанням в учасників тендерів. Але навіть за таких умов ми зберегли принцип рівного доступу до тендерів і можливості для конкуренції», – заявила Бігун.

Представниця відомства вказала, що ефективність гнучкого регулювання в сучасних непростих умовах підтверджує статистика Prozorro.

«Після падіння конкурентних процедур до 28% на початку широкомасштабного вторгнення в період з 24 лютого до 27 червня, вже наприкінці 2022 року ми вийшли на рівень конкурентних процедур в системі – 44%», – пояснила Бігун.

Бігун анонсувала розробку процедури за дизайном Світового банку. Мета – старт в Prozorro закупівлі за проєктами відбудови за підтримки міжнародних організацій. Заступниця міністра економіки України вказала, що одним з головних напрямків стратегічного розвитку сфери закупівель є активна участь в процесах відбудови.

 

 

Пропонуємо:

Prozorro повідомляє, де найдорожча земля в Україні

Релокація бізнесу: Prozorro та профільні відомства допомагають евакуювати підприємства