Перші три сільськогосподарські підприємства отримали компенсацію за придбану сільгосптехніку та обладнання на загальну суму 220 тис. грн, повідомляє Міністерство економіки України.
Зазначені підприємства працюють у Дніпропетровській, Тернопільській та Черкаській областях. Їхні сукупні витрати на сільгосптехніку сягають 880 тис. грн. Компенсація передбачається на рівні 25% вартості придбаної техніки.
“Програма часткової компенсації аграріям вартості придбаної сільгосптехніки українського виробництва — одна зі складових підтримки локального виробника в межах політики «Зроблено в Україні». Завдяки цьому аграрії змогли з меншими витратами придбати більш сучасну техніку і підвищити свою продуктивність та конкурентоздатність на ринку. І, що важливо, такими кроками ми сприяємо зростанню попиту на українську сільгосптехніку та прагнемо стимулювати збільшення обсягів її виробництва”, — заявила перший віце-прем’єр-міністр України — міністр економіки Юлія Свириденко.
Цього року на компенсації за купівлю української сільгосптехніки в бюджет закладено 1 млрд грн. Для отримання компенсації вартості техніки та обладнання потрібно обрати постачальника з наведеного на сайті Мінекономіки переліку та придбати необхідну техніку, подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.
До переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, наразі включено 6691 номенклатурну позицію техніки та обладнання 64 українських виробників. Цей список постійно оновлюється відповідно до заявок, які надходять до відомства. Участь у програмі бере 31 фінустанова.
За даними відомства, від початку 2024 року 10 тисяч підприємців отримали кошти за програмою “Доступні кредити” на загальну суму 39,2 млрд грн. 22% з цих кредитів банки видали підприємствам, які працюють в зоні високого воєнного ризику.
Пропонуємо:
Захист і відновлення каштанів у партнерстві з компанією «Сингента»
Мінагро представило законопроєкт про «Державний аграрний реєстр»
