Мінагро хоче просити знизити вартість складової електроенергії в тарифі на воду для меліорації. Відомство хоче, щоб була переглянута система тарифів, передає Agronews.

Класи напруги для споживачів електроенергії:

I клас — ступінь напруги 27,5 кВ+. Приєднані до електростанцій напряму. У цій категорії — промислові підприємства зі споживанням 150 млн. кВт год/місяць.

II клас — ступінь напруги менше ніж 27,5 кВ.

Мінагро ініціює два шляхи переводу інфраструктури зрошення на I клас напруги:

1. Технічна модернізація ліній електропередач (ЛЕП), які йдуть в насосні станції та іншого обладнання для того, щоб підвищити в них ступінь напруги до рівня не менше 27,5 кВ. Це складно здійснити, що пов’язано з охоронними зонами ЛЕП і складнощами в наданні для них додаткових земельних ділянок.

2. Варіант для НКРЕ — прийняти рішення про переведення водогосподарських організацій до I класу споживачів. Так було зроблено з промисловими підприємствами зі споживанням 150 млн. кВт год/місяць і для споживачів, які приєднані до електростанцій.

В Інституті водних проблем і меліорації НААН відзначають, що з переходом з II на I клас напруги вартість води для зрошення на 30% зменшиться.

 

 

Пропонуємо:

Витрати на агросектор значно збільшать

Мінагрополітики отримало реєстр аграрних розписок

Закон про меліорацію може знищити річки України

Найкраще для Мінагрополітики – повернутися до колишнього формату

Створити систему зрошення агроземель Україні допоможе Світовий банк

Мінагро вказало меліорацію серед пріоритетів держпідтримки у 2022 році