У селі Маломиколаївка Дніпропетровської області спеціально для наших військових приготували 4,5 тисяч порцій сухого борщу, повідомляє AgroPortal з посиланням на старосту Петрівського старостинського округу, до якого належить Маломиколаївка, пані Світлану Гарнадко.

«Наше село займається виготовленням цукатів. У 2020 році ми виграли грант на закупівлю обладнання в конкурсі «Неймовірні села України 2020», організатором якого є онлайн-видання AgroPortal.ua за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Оскільки цукор подорожчав, виробництво цукатів ми зупинили. Щоб сушарки не простоювали, альтернативу знайшли відразу — сухі борщі для ЗСУ», – заявила Гарнадко.

Для учасників кооперативу «Герцевські крафтолики» виробництво борщів не є приоритетом або комерцією. Мета — зрозуміла: нагодувати воїнів домашньою їжею. І корисно, і по-людськи цілком зрозуміло.

«Сушарки працюють цілодобово. Дуже багато звертаються за наборами, тому ми не встигаємо сушити і пакувати. На наш заклик долучилися жінки з інших сіл, тож частину овочів сушимо по домівках», — розповідає староста.

Зараз найдорожчим продуктом є м’ясо, яке доводиться купляти учасникам кооперативуза власні кошти та за кошти благодійників. Плюс, окрім цього до кожної порції сухого борщу газдині додають окремо томатну пасту. Вартість борщового набору становить 100 грн.

Окрім цього маломиколаївські жінки приготували сухий борщ із додаванням квасолі, планують розширити пропозицію гороховим та гречаним супами.

 

 

Пропонуємо:

За час війни борщ сильно подорожчав

В Україні бракуватиме овочів для борщу

Ціна борщу: національна страва стає золотою

Сільгоспвиробники передали армії понад 250 пікапів (ФОТО)

Уряд закликає ритейлерів до постачання продовольства ЗСУ

Тернопільські господині напекли печива для продуктових наборів

Вчасна допомога: громадам передали продукти та медикаменти

Кавова колаборація без конфлікту інтересів: ЗСУ отримали спецпродукт

На потреби ЗСУ перенаправлено арештовані кошти російського виробника чаю Greenfield