На національному порталі з розвитку підприємництва Дія.Бізнес з’явився новий розділ — «Земельна реформа», де можна отримати всі необхідні дані про можливості для розвитку власної справи у сфері земельних відносин, повідомляє Мінагро.

На сторінці є інформація про всі нові можливості для землевласників, фермерів та громад, а також для українців, які раніше не мали можливості придбати й розпоряджатися землею.

Інформація розподілена за трьома напрямами: «Я — землевласник», «Я — покупець» та «Я — орендар», де кожен знайде відповіді на актуальні запитання. Землевласник може дізнатися, кому можна продати земельну ділянку, за якою ціною, які документи для цього потрібні, чи можна продати частину землі та які податки доведеться сплатити під час продажу тощо. Покупець отримає вичерпну інформацію щодо всіх умов покупки землі та збору необхідної документації. Орендар довідається про свій пріоритет при викупі землі та принцип реалізації переважного права, а також про різні важливі нюанси дії договору оренди.

На сторінці «Земельна реформа» на Дія.Бізнес кожен знайде довідкові матеріали та інструкції щодо користування земельною ділянкою, а також стосовно купівлі й продажу земельної ділянки. Це, зокрема:

1) Порядок реалізації переважного права під час продажу землі.

2) Рекомендації Мінагрополітики щодо користування земельною ділянкою та щодо її купівлі.

3) Як підготуватися до продажу паю.

«Земельна реформа задумувалася та реалізовувалася, виходячи з трьох базових основ, які ми хотіли гарантувати українцям: володіти, користуватися та розпоряджатися своєю землею. 1 липня 2021 року вони це право отримали. Ми сьогодні робимо все, щоб це право реалізовувалося прозоро, доступно, зрозуміло, легко та максимально повно. Кожен українець має знати, які можливості перед ним відкрила земельна реформа та, зокрема, ринок землі. І мати змогу в повній мірі ці можливості реалізовувати», – заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

 

 

Пропонуємо:

Земельна реформа: скільки угідь встигли продати

Оголошено п’ятірку українських регіонів з найдорожчою землею