Проєкт «Німецько-український агрополітичний діалог (АПД)» ініціював обговорення теми розмінування та очищення сільськогосподарських земель України, повідомляє головне аграрне відомство країни.

Участь в онлайн-заході взяли національні та міжнародні експерти, представники української аграрної політики та науки. Міністерство аграрної політики та продовольства України також долучилося до обговорення.

«Станом на сьогодні ми зіткнулися з безпрецедентною з часів Другої світової війни ситуацією з забруднення наших територій, зокрема с/г призначення, вибухонебезпечними предметами та мінування. Наших сил на розмінування, щоб це зробити надзвичайно швидко, недостатньо, адже в першу чергу сили спрямовуються на очищення населених пунктів – туди, де є найбільша життєдіяльність. На превеликий жаль, на деокупованих територіях Київщини, Сумщини, Чернігівщини подекуди не вдається зберегти життя людей. Новини про те, що загинули аграрії при обробітку своїх земель, є дуже болючими», – заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич. Він подякував Уряду Німеччини за підтримку.

Окрім важливості відновлення агроекспорту через нову логістику, чиновник наголосив на проблемі очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів, на потребі в рекультивації с/г земель та відновленні родючості.

Зараз нас саме у напрямі розмінування активно підтримують Штати, Італія, Великобританія, Хорватія, Фінляндія, Нідерланди, Норвегія, Великобританія, Франція, Ісландія, Данія та інші країни.

Експерт з розмінування вибухонебезпечних предметів («Фаховий діалог із земельних питань АПД») Кай Вінкелман окреслив проблему в тезах:

1. Починаючи з 2014 року в Україні від воєнних дій постраждало близько 150–180 тис. кв. км територій (25–30%), по Україні щоденно випускають 50–60 тис. артилерійських снарядів, 10% з них не вибухають, і це призводить до хаотичного масштабного забруднення територій.

2. Забруднення земель с/г призначення оцінюється приблизно в 25 тис. кв. км, це 10 млн людино-днів, загальна вартість становитиме близько 2 млрд євро, і це за найстриманішими підрахунками.

3. С/г землі забруднені імпровізованими боєприпасами, касетними снарядами, протипіхотними мінами, протитанковими мінами.

4. Для отримання більш точних даних потрібно збирати інформацію з супутників, має бути картування небезпечних територій та оцінка небезпеки, системний облік та аналіз.

В Україні вже був створений інтернет-портал military.feodal.online. За допомогою якого потрібно повідомляти про виявлені боєприпаси, покинуте військове знаряддя, про площі, забруднені вибухонебезпечними предметами. Інформацію потрібно додавати до єдиної бази даних.

 

 

Пропонуємо:

Щоб розмінувати українські порти потрібно 10 днів

Prozorro повідомляє, де найдорожча земля в Україні

Проти мін: за тиждень обстежено майже 20 тис. га сільгоспземель

Є, чим пишатися: трактор для розмінування та спасіння життя

ЄБА підрахувала, скільки потрібно на розмінування сільгоспугідь

Мінагро підрахувало, скільки землевласники недоотримали через війну

Мінагро підкреслило важливість розмінування сільськогосподарських земель під овочеві

Підприємство «Агрогеофізика» отримало мільйони гривень за відсутність діяльності

У Conflict Observatory підрахували кількість знищених росіянами українських зерносховищ