Найвигідніше продавати зерно на піку цін, який припадає на лютий-квітень, а до цього потрібно зберігати свою продукцію без втрати якісних показників. Втім, чимало грошей аграрії втрачають на сушінні, очищуванні та транспортуванні. Про це заявив в інтерв’ю видавництву ЗЕРНО директор представництва компанії Tornum в Україні, Олександр Холод.

“У нас було завдання порахувати, скільки втрачається від моменту, коли комбайн зайшов у поле, до моменту, коли зерно потрапило у порт. Я сам був здивований – утрати становлять від 15 до 17 % врожаю”, — заявив керівник.

Пан Холод вказав, що близько 10% втрат нараховується ще в полі, під час обмолоту культури. Тобто до моменту, коли зерно потрапляє на елеватор.

“Досить часто у нас починають обмолот культур, коли, наприклад, пшениця має вологість у полі 11 % (ми не говоримо про засуху чи інші кліматичні негаразди), і втрати від осипання плюс технологічні втрати при обмолоті дають такі цифри. Хоча, якщо збирати пшеницю з вологістю 14 – 16%, як і рекомендовано, а потім доопрацьовувати на елеваторі, то втрати можна знизити до 2 – 3 %. А це, своєю чергою, при валовому зборі пшениці в 5 – 7 тис. т у середньому господарстві – десятки тисяч доларів додаткового прибутку. Далі застарілі системи сушіння, транспортування ГАЗона­ми, зберігання без вентиляції, додаткові втрати в межах господарства – ще 3 – 4 %, і потім утрати при транспортуванні в порт формують вказані проценти від урожаю”, — пояснив директор представництва компанії Tornum в Україні.

Співрозмовник видання наголосив, що середнє господарство в Україні виробляє 15 тис. тонн зерна, і в такому випадку 10% — це 1500 тонн. Якщо помножити це на актуальну ціну, виходять сотні тисяч доларів. А це по вартості як нова сушка, очистка та прийомка за один рік.

“Колосальні гроші!” — резюмував Холод.

Компанія Tornum — виробник та постачальник комплексних систем обробки зерна для сільського господарства і зернопереробної промисловості. За даними аналітичної системи YouControl, засновники компанії — Tornum A.B., Volati Agri A.B.

 

*спілкувався Юрій Гончаренко

 

 

Пропонуємо:

«ТОРНУМ» – шведська якість, міжнародний інтелект

Близько 55% елеваторних потужностей України — це спадок радянських часів