На сьогодні сільське господарство України є однією з ключових галузей економіки. Основу продовольчої безпеки країни забезпечують зернові колосові, що займають провідні позиції як за посівними площами, так і за валовим збором зерна. Перше місце серед колосових посідає озима пшениця.

В останні десятиріччя на території України відчуваються кліматичні зміни, що відбуваються на планеті. Аналіз температурних даних протягом року показує збільшення температури повітря у порівнянні з багаторічними показниками практично в усі пори року. Тож до всіх поточних проблем аграріїв додаються ще й проблеми з кліматичними змінами: не встигли оговтатися від аномально посушливого літа, як осінь завдала нових випробувань. У 2019 році посівна пройшла, м’яко кажучи, не в найкращих умовах. Запаси продуктивної вологи на момент посіву були мінімальні або взагалі відсутні. Пересихання ґрунту на глибині висіву насіння змусило агрономів сіяти озимі в сухий ґрунт в очікуванні опадів або відтермінувати посів на пізніший час. Тобто відходити від оптимальних строків. В результаті, подекуди насіння просто не зійшло, подекуди пішло в зиму в фазі 2-3 листочків. Ситуація, звісно, відрізняється по регіонах. У багатьох областях пізнє випадання дощів і тепла погода дала змогу рослинам розпочати вегетацію наприкінці жовтня – на початку листопада. Проте великі площі пішли в зиму в фізіологічно ослабленому стані. Як вони перезимують – ще невідомо.

Однак заспокоює аграріїв аномально тепла зима, яка дає надію на перезимівлю та гарний врожай. І все ж хвилюватися є за що. Аномально високі температури осінньо-зимового періоду сприяли активному розвитку зимуючих бур’янів, успішній перезимівлі шкідників і розповсюдженню патогенної інфекції. Враховуючи результати фітосанітарного контролю, після весняного відновлення вегетації та забезпечення повноцінного та збалансованого позакореневого підживлення слід ретельно спланувати систему захисту рослин. Отже, головним завданням агронома навесні буде створення оптимального захисту озимих культур від бур’янів, хвороб та шкідників для отримання максимуму з того, що лишиться і виживе на наших полях після всіх негативних чинників. І захист цей має бути професійним і комплексним.

Саме тут на допомогу прийде компанія «Август Україна», до портфоліо якої входить повний комплект продуктів для захисту зернових із найкращим співвідношенням «ціна – якість».

Боротьба з бур’янами, враховуючи ослаблені та зріджені посіви, буде однією з найактуальніших. Зазвичай, озимина, що нерозвинена з осені, створює недостатнє покриття поверхні ґрунту. Тому можливе засмічення зимуючими бур’янами (дескуранія Софії, талабан польовий), ранніми та пізніми ярими (амброзія полинолиста, гірчиця польова, лобода біла) та коренепаростковими (березка польова, види молокану, осоту тощо). Для їх знищення «Август» готовий запропонувати два гербіциди на основі 2,4-Д ефіру та флорасуламу:

1. Балерина (складний 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д кислоти, 615 г/л + флорасулам, 7,4 г/л), що контролює понад 150 видів дводольних бур’янів, зокрема стійкі падалиці соняшнику. Не має обмежень у сівозміні.

2. Балерина Супер (складний 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д кислоти, 615 г/л + флорасулам, 15 г/л), що від Балерини відрізняється збільшеною швидкістю й ефективністю дії проти підмаренника чіпкого (до 14 мутовок), осотів, ромашок, жабрію завдяки підвищеній нормі флорасуламу.

Обидва продукти мають широке вікно застосування до другого міжвузля культури.